מניפולציה עבור התקשורת

יו"ר ארגון JNERATIONS רואה בעימות עם השגריר הפולני ניצול של סכסוך פעוט ומקומי לצורכי פרובוגנדה פולנית ומכה נוספת ליהודים.

שמעון כהן , י' באייר תשע"ט

מאיר בולקה
מאיר בולקה
צילום: ללא קרדיט

השגריר יודע לתפעל את המדייה. בולקה

אריק לדרמן, תושב הרצליה בן 65, ירק על שגריר פולין, מארק מגירובסקי, לדבריו מבלי שידע שהעומד לפניו הוא השגריר. לטענתו אחד משומרי השגרירות כינה אותו 'יהודון'.

בית משפט השלום שחררו אותו למעצר בית היום (רביעי) בצהרים. ביומן ערוץ 7 שוחחנו עם מאיר בולקה, יו"ר ארגון JNERATIONS לשימור מורשת יהדות אירופה.

"מדובר במניפולציה תקשורתית", קובע בולקה ומסביר: "היה כאן מקרה מצער של ריב בין שני אנשים, אבל אני קורא את פרוטוקול בית המשפט ורואה שהנאשם הגיע לשגרירות וביקש לברר משהו על רכוש המשפחה שלו והרגיש לא בנוח מהכינויים שהופנו אליו.

''כינו אותו במילה שתרגומה הוא 'יהודי משתף פעולה'. הוא לוקח את זה קשה, יוצא כעוס משטח השגרירות, וראה רכב חוסם אותו, ואז מתפתח ויכוח כמו הרבה ויכוחים שמתרחשים מדי יום בתל אביב".

בשלב זה, מזכיר בולקה, "השגריר הוציא מצלמה וצילם אותו. השגריר הוא עיתונאי לשעבר ולכן הבין שיש לו סיפור ביד".

לטעמו של בולקה מדובר בניסיון להתסיס את האווירה על רקע ביטול הגעתה של המשלחת הישראלית לפולין לדיון על הרכוש היהודי שטרם הושב. "לפני יום היה עניין המשלחת שבוטלה אז הנה אפשר להכות עוד ביהודים. אין כאן שום דבר אחר".

"בניגוד לשגרירים הקודמים יש כאן שגריר שמבין את המדיה ולמד את התקשורת הישראלית, הוא למד עברית ומפרסם כאן מאמרים בעיתונות. הוא כתב במאמר שהגרמנים רצחו את תושבי ורשה היהודים והפולנים יחד. זה שקר מוחלט. היה גטו יהודי ובחלק האחר של העיר החיים התנהלו כרגיל כשבגטו חיסלו יהודים ושלחו אותם לאושוויץ. זו מניפולציה שהעיתונאים קונים אותה".

לדברי בולקה מדובר בשגריר המקיים קשר רציף עם עיתונאים ומקיים מפגשי תדרוך עימם. "הוא מתפעל את העסק כשליח הפרובוגנדה הפולנית. למה עיתונאים לא חוקרים ולא בודקים אני לא יודע. יש לי עשרות דוגמאות לכך שמדובר בתכסיסי תקשורת".

בין השאר מציין בולקה כי התקשורת הישראלית מתייחסת לאחד משליחי התעמולה הפולנית, הזוכה לתשלום של 15,000 יורו מהממשל שם על פעילותו כאן, כאילו היה מומחה לפולין בעוד מדובר ביחצ"ן של פולין, כהגדרת בולקה. "זה לא להביא את הצד השני אלא להביא צד אחד בלבד".

"אני עוקב אחרי כל ציוץ של השגריר הזה. יש שם חצאי אמיתות ושקרים ואף אחד לא עושה עם זה שום דבר. שילמד לשקר במקום אחר".