הנשיא ריבלין: "הרפואה - בראש סדר העדיפויות"

נשיא המדינה אירח את אחי ואחיות מערכת הבריאות לכבוד יום האחות הבינלאומי. "ברגע שאם מופיעים בדלת, יש הקלה עצומה".

ערוץ 7 , י' באייר תשע"ט

ריבלין עם האחיות
ריבלין עם האחיות
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

נשיא המדינה ראובן ריבלין אירח היום (רביעי) אחים ואחיות ממערכת הבריאות לכבוד יום האחות הבינלאומי, העומד השנה בסימן "אחים ואחיות מחוללים שינוי לקידום והבטחת רצף הטיפול – תמיד איתך".

המפגש התקיים בהשתתפות מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן-טוב ויו"ר הסתדרות האחים והאחיות אילנה כהן.

"לא פשוט להיות אחות, בטח לא אחות בישראל", אמר הנשיא והוסיף, "המקצוע הזה מעמיד אתכן, לא אחת, בפני אתגרים קשים, ומאמצים רגשיים ופיזיים שגובלים בבלתי אפשרי. בשבועות האחרונים אני מבלה זמן רב בבית החולים לצד נחמה רעייתי. כולנו, כל בני המשפחה - מכירים היטב את הפעמון הזה שלצד המיטה. בכל פעם שקשה, או מפחיד או כואב, מצלצלים בו בלי היסוס. ברגע שאתן מופיעות בדלת - כבר יש הקלה עצומה. זו הסיבה מדוע יש אנשים שמצלצלים בו בלי הפסקה".

הנשיא ציין כי "הרפואה, במיוחד זו הציבורית, צריכה לעמוד בראש סדר העדיפויות שלנו. צריך שהתנאים יאפשרו לכם לעשות את משימתכם בצורה הטובה ביותר, תוך מתן כבוד לעשייה שלכם וללא אלימות. תודה לכם, על תרומתכם לחברה, לציבור ולעם בישראל. אין ראויים מכם ומכן להיות כאן".

מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, הוסיף כי "משרד הבריאות ימשיך לפעול להגדלת מספר האחיות והאחים האקדמאים במדינת ישראל, למקסם את מרחב עצמאותם, כישוריהם ומרחב הסמכות שניתנה להם. האחים והאחיות במדינת ישראל שותפים בקידום יעדי משרד הבריאות, בריאות לכל, שיווניות, קידום בריאות ומתן טיפול החל משנות החיים הראשונות ועד לזקנה ולהיערכות מערכת הבריאות להתמודדות עם הזדקנות האוכלוסייה".

יו"ר הסתדרות האחים והאחיות, אילנה כהן, אמרה כי "אין תחליף להון האנושי. האחים והאחיות בישראל הם המשאב האנושי החשוב ביותר ליציבותה ואיתנותה של מערכת הבריאות הציבורית. שמירה על מעמדן, תנאי העסקתן, סביבת עבודתן ומקצועיותן של האחיות בישראל הוא אינטרס לאומי ראשון במעלה של מדינת ישראל ואזרחיה. פעם אחות תמיד אחות".