פולין בהודעה רשמית: תקיפת השגריר מדאיגה וראויה לגינוי

"מביעים דאגה מההתקפה הפיזית והמילולית על שגריר פולין בישראל", נמסר ממשרד החוץ בפולין, ''מקווים שהאחראים יובאו לדין''.

ניצן קידר , י' באייר תשע"ט

מארק מגירובסקי
מארק מגירובסקי
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

משרד החוץ הפולני פרסם הערב (רביעי) הודעה רשמית בעקבות תקיפת שגריר פולין בישראל מארק מגירובסקי.

"מביעים דאגה מההתקפה הפיזית והמילולית על שגריר פולין בישראל", נכתב בהודעה. ''מעשים כאלה ראויים לגינוי חד-משמעי, אנו מקווים שהרשויות הישראליות יעשו כל מאמץ להביא את האחראים לדין".

מוקדם יותר הערב התנצל אריק לדרמן, תושב הרצליה בן 65 החשוד ביריקה על השגריר. "אני מבקש להביע את התנצלותי על האירוע שאירע אתמול", כתב לדרמן במכתב שמסביר את פרטי האירוע.

"משפחתי חוותה את תלאות השואה בפולין ופנייתי לשגרירות הייתה בענייני השבת רכוש. במסגרת הפנייה נתקלתי ביחס מכפיש מצד אחד מעובדי השגרירות, אשר כינה אותי בשפה הפולנית בכינוי יהודון. האמירה עוררה בי תחושות קשות מאוד.

"מיד לאחר מכן עזבתי את הכניסה למשרדי השגרירות והתחלתי לצעוד לעבר רכבי שחנה ברחוב סמוך לשגרירות, המדרכות המשובשות באזור הקשו על מעבר נוח, וצעדתי בתמימותי בכביש, כאשר תוך כדי כך הגיח מאחורי רכב אשר צפר לי בחוזקה וגרם לי לבהלה. על כך הבעתי תרעומת כפי שהבעתי ובאופן שעליו אני מצר".

לדרמן הדגיש כי ''בוודאי לא ידעתי על זהותו של יושב הרכב או תפקידו ובוודאי שלא ידעתי ששגריר פולין בישראל נמצא ברכב.

''בעקבות זאת, אבקש להביע את התנצלותי הכנה על שאירע ואף ביקשתי מבאי כוחי לפנות למשרדי השגרירות בבקשה להתנצל בפני השגריר. אני מקווה שבכך האירוע יבוא לכדי סיום ויישמר בפרופורציות המתאימות".