השגריר הפולני: ממשיכים לעבוד כרגיל

שגריר פולין בישראל מתייחס לתקרית בה ירק עליו אזרח. "מודה על מילות העידוד שקיבלתי".

ניצן קידר , י' באייר תשע"ט

שגריר פולין בישראל. מארק מגיירובסקי
שגריר פולין בישראל. מארק מגיירובסקי
צילום: שגרירות פולין

שגריר פולין בישראל, מרק מגירובסקי, מגיב הערב (רביעי) לתקרית שבמהלכה ירק לעברו אזרח ישראלי שביקר בשגרירות.

"אני מודה על מילות העידוד שקיבלתי. אנחנו ממשיכים לעבוד כרגיל", אמר השגריר.

מוקדם יותר הביע משרד החוץ הפולני דאגה בהודעה רשמית בעקבות התקיפה. ''מעשים כאלה ראויים לגינוי חד-משמעי, אנו מקווים שהרשויות הישראליות יעשו כל מאמץ להביא את האחראים לדין", לשון ההודעה.

קודם לכן התנצל אריק לדרמן, תושב הרצליה בן 65 החשוד ביריקה על השגריר. "אני מבקש להביע את התנצלותי על האירוע שאירע אתמול", כתב לדרמן במכתב שמסביר את פרטי האירוע.

"משפחתי חוותה את תלאות השואה בפולין ופנייתי לשגרירות הייתה בענייני השבת רכוש. במסגרת הפנייה נתקלתי ביחס מכפיש מצד אחד מעובדי השגרירות, אשר כינה אותי בשפה הפולנית בכינוי יהודון. האמירה עוררה בי תחושות קשות מאוד.

"מיד לאחר מכן עזבתי את הכניסה למשרדי השגרירות והתחלתי לצעוד לעבר רכבי שחנה ברחוב סמוך לשגרירות, המדרכות המשובשות באזור הקשו על מעבר נוח, וצעדתי בתמימותי בכביש, כאשר תוך כדי כך הגיח מאחורי רכב אשר צפר לי בחוזקה וגרם לי לבהלה. על כך הבעתי תרעומת כפי שהבעתי ובאופן שעליו אני מצר".

לדרמן הדגיש כי ''בוודאי לא ידעתי על זהותו של יושב הרכב או תפקידו ובוודאי שלא ידעתי ששגריר פולין בישראל נמצא ברכב.

''בעקבות זאת, אבקש להביע את התנצלותי הכנה על שאירע ואף ביקשתי מבאי כוחי לפנות למשרדי השגרירות בבקשה להתנצל בפני השגריר. אני מקווה שבכך האירוע יבוא לכדי סיום ויישמר בפרופורציות המתאימות".