נעצר חשוד בתקיפת כבאים במאה שערים

תושב ירושלים בן 23 נעצר בחשד למעורבות באירוע האלים. המשטרה ממשיכה בחקירה עד לאיתור מעורבים נוספים.

אלירן אהרון , י' באייר תשע"ט

תחנת כבאות והצלה ירושלים
תחנת כבאות והצלה ירושלים
צילום: אלירן אהרון

המשטרה עצרה הערב (רביעי) צעיר בן 23, תושב ירושלים, בחשד למעורבות בתקיפת כבאים וניידת כיבוי שהגיעו לכבות שריפה באזור שכונת מאה שערים בסוף השבוע האחרון.

לאחר התקרית נפתחה חקירה במשטרה שכללה פעולות סמויות וגלויות במטרה לאתר את זהותם של התוקפים.

כאמור, הערב נעצר אחד המעורבים. מהמשטרה נמסר כי החקירה נמשכת במטרה להגיע למעורבים נוספים ולהביאם לדין בגין מעשיהם.

התקיפה האלימה אירעה ביום חמישי האחרון, כאשר צוות כיבוי והצלה נקרא לכבות שריפה בשכונת מאה שערים בירושלים והותקף על ידי חרדים קיצוניים.

במהלך הנסיעה למקום הותקף צוות הכיבוי בצורה ברוטאלית על ידי עשרות חרדים קיצוניים שניסו להוריד את דגל ישראל שהיה על רכב הכיבוי, דגל שהתנוסס על הכבאית לרגל יום העצמאות.

לוחמי האש ספגו מהלומות, יריקות, דחיפות וקללות, והצליחו למנוע לזמן קצר את תלישת הדגל, אולם לאחר שהמשיכו בנסיעה למקום השריפה, חסמו התושבים המפגינים את הכבאית תוך כדי שהם שוכבים אל מול גלגלי הכבאית, ובזמן זה תלשו מפגינים אחרים את הדגל מהכבאית ואף גורמים נזק לציוד ברכב הכיבוי ולכבאית עצמה.

רס"ל אבי לוי, מפקד הצוות שהותקף, סיפר "כשהבנו שהם מתכוונים לקרוע את דגל ישראל שתלינו על הכבאית לרגל חג העצמאות, ירדנו מהרכב, נאבקנו בהם תוך כדי שכל העת, אנחנו סופגים דחיפות, מהלומות וקללות מהמפגינים.

"בשלב מסוים, הצלחנו להרחיק אותם לזמן קצר מהכבאית, אולם כשהמשכנו בנסיעה לעבר השריפה, מספר תושבים נשכבו אל מול הגלגלים של הכבאית, חסמו את דרכנו, ובזמן זה, אחרים טיפסו על הכבאית תלשו את הדגל וקרעו אותו.

"עצוב לנו כלוחמי אש וכאזרחי המדינה, שאנשים שאנו באים להציל ולשמור על רכושם מפני שריפה, תוקפים אותנו בצורה כזאת ומבזים את סמלי המדינה שלנו", הוסיף לוי.