צאו לאנשים מחדר המיטות

לוסי אהריש: אני בטוחה שאם כל אחד יסתכל על החיים שלו, הוא ימצא דברים חשובים להתעסק בהם מאשר עם מי אנשים חולקים את חייהם.

רעות הדר , י"א באייר תשע"ט

לוסי אהריש
לוסי אהריש
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

‏אשת התקשורת הערבייה לוסי אהריש מקבלת פניות רבות מכלי התקשורת המבקשים לראיין אותה בנושא מערכת היחסים שמנהלת בתו של גדעון סער עם שחקן ערבי.

אהריש מסרבת להתראיין בתוקף. ''לכל מי שפונה אליי לראיונות לגבי אלונה סער: לא מעניין אותי מה היא עושה בחייה הפרטיים כמו שאני לא מעוניינת שיתערבו לי בחיי הפרטיים", היא הסבירה בטוויטר.

אהריש ביקשה: ''צאו לאנשים מחדר המיטות. אני בטוחה שאם כל אחד יסתכל על החיים שלו, הוא ימצא שיש לו כמה דברים להתעסק בהם שהם קצת יותר חשובים מאשר עם מי אנשים חולקים את חייהם''.

מוקדם יותר השבוע הגיב חבר הכנסת גדעון סער מהליכוד לביקורת שנשמעה כלפי בתו אלונה, בשל העובדה שהיא יוצאת עם השחקן הערבי אמיר חורי. סער צייץ בחשבון הטוייטר שלו: "אלונה, הבת האהובה שלי, היא אדם פרטי. צאו מהחיים הפרטיים שלה!".

קודם לכן, יו"ר ארגון להב"ה בנצי גופשטיין ביקש מסער שיפעל להפסיק את הזוגיות בין בתו לבין השחקן הלא יהודי.

גופשטיין כתב לסער בנימה אישית: "אין ספק שאתה כיהודי גאה הנאמן למורשת ישראל סבא, מתנגד לקשר הזה. לא מדובר בגזענות חלילה אלא בסוד קיומו של העם היהודי. לעיתים קורה שכביכול בשם האהבה יש כאלה ששוכחים מאין הם באו ולאן הם הולכים. נדמה להם שאנחנו עם ככל העמים, והאהבה היא עיוורת ומעל הכול".

גופשטיין המשיך: "כאב יהודי מוטלת עליך החובה להסביר לאלונה, באהבה, שלעם ישראל יש יעוד וחזון לעולם כולו. שהיא בת למורשת ארוכה, למסורת רבת ועתיקת שנים, שהיא היא אשר שמרה עליו במשך כל שנות הגלות הארורה, בה סבל עם ישראל מרדיפות, אינקוויזיציות, מסעי צלב, פוגרומים ושואה.

''מסורת זו קבעה הבדלה מהגוי ושמירה על יחודו של העם היהודי. בגלל שמירה על מסורת זו החזקנו מעמד, ויכולנו מוסרית ופיזית להגיע חזרה לארץ ישראל ולהקים בה את מדינת ישראל, המדינה שעליה חלמנו והתפללנו במשך אלפיים שנה, 'ותחזינה עינינו בשובך לציון'".

את המכתב חתם יו"ר להב"ה בהצעה לסיוע עבור סער: "אשמח להיפגש איתך ביחד עם הצוות המקצועי שלנו שמטפל בהרבה מקרים דומים, ולשוחח עמכם פנים אל פנים, ונלמד יחד את חשיבות העניין, וכיצד לעזור לאלונה לא לנתק את עצמה משרשרת הזהב של עם ישראל".