"העליה לארץ החלה שנים לפני הרצל"

ח"כ פינדרוס טען בנאומו כי העליה לארץ החלה הרבה לפני שהרצל חזה את המדינה, "כשהתנועה הציונית התכנסה בבאזל היו פה 60,000 יהודים".

חיים לב , י"א באייר תשע"ט

יצחק פינדרוס
יצחק פינדרוס
צילום: אלירן אהרון

חבר הכנסת הטרי יצחק פינדרוס נאם אתמול (רביעי) את נאומו הראשון במליאת הכנסת במסגרת הדיון לזכרו של חוזה המדינה בנימין זאב הרצל, בו הזכיר כי העליה לארץ החלה הרבה לפני שהרצל חזה את המדינה.

"העלייה לארץ החלה שנים לפני הרצל, היו תלמידי הבעל שם טוב קודם הרצל, הייתה רעידת האדמה המפורסמת בצפת, וכשהתנועה הציונית התכנסה בבאזל היו פה 60,000 יהודים", אמר.

בדבריו תהה: "הוויכוח האם זכותנו על הארץ היא זכות לאומית או זכות דתית מתנהל כבר מאה שנה. בא נאמר את האמת, אחרי מאה שנות ויכוח - שתי התנועות הצליחו; קם לו צבא, קמה לה מדינת ישראל וגם עולם התורה העולם הדתי והערכי קם ועומד ונמצא כאן אחד מול השני".

בהמשך ניסה פינדרוס להעביר מסר מפייס לאופוזיציה. "יש שתי אופציות: להמשיך לנהל את הוויכוח או להבין שאנחנו שנינו כאן ולא לנסות להמשיך את אותו ויכוח שהחל אז ונמשך מאה שנה. גם סביי הרגישו אז שגנבו להם את המדינה".

"כמו היום שמרגישים אחרי תוצאות הבחירות גנבו להם את המדינה, אפשר לצאת מהשיח הזה - לא גנבו דבר שנינו יכולים להיות כאן ולהצליח", הוסיף