הרב פרץ נפגש עם הרב קנייבסקי

יו"ר איחוד מפלגות הימין זומן לפגישה בביתו של מנהיג הציבור הליטאי, שבה השתתף גם יו"ר סיעת דגל התורה, ח"כ משה גפני.

חזקי ברוך , י"א באייר תשע"ט

הרב פרץ בשיחה עם הרב קנייבסקי
הרב פרץ בשיחה עם הרב קנייבסקי
צילום: דוברות

יו"ר איחוד מפלגות הימין, הרב רפי פרץ, ביקר הבוקר (חמישי) בבית מנהיג הציבור הליטאי, הרב חיים קנייבסקי ושוחח עמו. בפגישה נטל חלק גם יו"ר דגל התורה, ח"כ משה גפני.

הרקע למפגש המפתיע הוא שיתוף הפעולה שנרקם בשבועות האחרונים בין ראשי איחוד מפלגות הימין חברי הכנסת הרב רפי פרץ ובצלאל סמוטריץ' לבין ראשי המפלגות החרדיות בנוגע למשא ומתן הקואליציוני.

שיתוף הפעולה נוגע בעיקרו לסוגיות דת ומדינה שבהן קיימת קרבה גדולה בין עמדות הצדדים.

בתוך כך ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס אמש (רביעי) למשא ומתן הקואליציוני וטען שדרישות הסיעות "לא הגיוניות". בטקס לזכרו של אהרון אהרונסון שנערך בעתלית אמר נתניהו כי הוא "מעדיף להיות כאן מאשר במשא ומתן הקואליציוני, הוא הפך לבלתי אפשרי".

ראש הממשלה הוסיף כי "כמעט כל הסיעות דורשות דרישות בלתי אפשריות שמתנגשות ב-180 מעלות אחת בשנייה. דרישות של תקנים. סיעה אחת ביקשה ארבעה תקנים – אחד לכל חבר כנסת שלה. ארבעה תפקידים, תכפילו. גם דרישות תקציביות סבירות – אם היה לנו תקציב כמו של ארצות הברית – ואין לנו. אנחנו לא יכולים למוטט את כלכלת ישראל ותקציב המדינה".

השבוע נענה נשיא המדינה ראובן ריבלין לבקשת נתניהו לתת ארכה בת שבועיים לתקופת מלאכת הרכבת הממשלה. במסמך ההארכה כתב הנשיא: "לבקשתך על פי סעיף שמונה לחוק היסוד: הממשלה - הריני מאריך את התקופה הנתונה לך לשם מילוי תפקיד הרכבת הממשלה ב-14 יום".

על פי חוק יסוד הממשלה, לנתניהו ניתן פרק זמן של 28 ימים להרכבת הממשלה. נשיא המדינה רשאי להאריך תקופה זו לתקופה נוספת אשר אינה עולה על 14 ימים.