מחיר האלימות: עונש כבד להפועל ת"א

ועדת המשמעת של איגוד הכדורסל הטילה עונש קשה וכבד על הפועל ת"א ואוהדיה בשל אירועי האלימות שהפגינו במשחק הדרבי האחרון

נרי וייס , י"א באייר תשע"ט

אוהדי הפועל תל אביב במהלך הדרבי
אוהדי הפועל תל אביב במהלך הדרבי
צילום: עודד קרני, מנהלת הליגה

לא מאמינים יותר - כך אמרו היום (חמישי) חברי ועדת המשמעת של איגוד הכדורסל בהתייחסם לפעילות מועדון הפועל ת"א בכל הקשור למיגור האלימות.

ארבעה ימים לאחר משחק הדרבי התל אביבי שהתקיים באולמה של הפועל, היכל הדרייב-אין, במסגרת מחזור מספר 31 בליגת ווינר סל, משחק בו התפרעו אוהדי הפועל בצורה אלימה וחמורה, דנו היום בועדת המשמעת בעונשה של זו.

כזכור, במהלך משחק הדרבי התל אביבי, ארעו שני אירועי אלימות קשים במיוחד בהם הותקפו שחקן ואיש צוות של היריבה מכבי ת"א, כשאל אלה נוספו גם שירי שואה וקללות לעברו של יו"ר מכבי, שמעון מזרחי, מצידם של אוהדי הפועל ת"א.

אחרי שאתמול נענש שחקנה של מכבי ת"א, דיאנדרה קיין, על כך שהגיב לאוהדים התל אביבים שתקפו אותו, קיללו את משפחתו, ירקו לעברו ואף השליכו עליו חפצים מכל הבא ליד, היום היה זה תורה של הקבוצה האדומה מת"א להגיע אל ועדת המשמעת של איגוד הכדורסל.

עוד טרם הכריעה בעונשם של האדומים מת"א, אמרו בוועדת המשמעת כי "בעבר התרצינו להאמין להבטחות הנאשמת (מועדון הכדורסל של הפועל ת"א - נ"ו) שתעשה כמיטב יכולתה למנוע מעשים דומים. נראה לנו כי הגישה המקלה של בית הדין, שבאה מתוך רצון לאפשר לנאשמת לפעול בעצמה למניעת מקרים כאלו, לא צלחו".

משכך, החליטה ועדת המשמעת להטיל עונשים קשים עד מאוד על המועדון שבנוי מכספי אוהדים, כשזו פסקה כנגדם קנס כספי של 70,000 שקל בפועל, 50,000 שקלים על תנאי למשך שנתיים, סגירת היציע המערבי, המקום בו יושבים אוהדי האדומים האדוקים, חברי ארגון 'האולטראס' לחלוטין בשני המשחקים הביתיים הקרובים, ובשלושה משחקים ביתיים נוספים ייסגרו 3 השורות הראשונות מאחורי ספסל הקבוצה האורחת.

נציין כי כנגד המועדון האדום מת"א קיים עונש על תנאי של שני משחקים ביתיים ברדיוס של 100 ק"מ, אותו בחרה ועדת המשמעת שלא להפעיל מאחר שלטענתה זו לא תהיה ענישה יעילה מספיק. עד כדי כך חוששים בועדת המשמעת מהתנהגות אלימה נוספת של האוהדים התל אביבים.

עוד החליטה ועדת המשמעת להטיל עונש של סגירת 5 השורות הראשונות ביציע המערבי לששת המשחקים הקרובים. נראה כי ועדת המשמעת של איגוד הכדורסל הבינה כי הגיע הזמן למגר את האלימות ביציעים ולהפעיל יד חזקה כנגד מועדונים שלא פועלים בנושא מספיק.

מלבד הפועל ת"א גם הפועל חולון עמדה לדין היום בוועדת המשמעת כשזו עמדה לדין בשל קריאות אוהדיה כנגד שחקן בני הרצליה כרם משעור. חולון נקנסה ב-25,000 ₪ בפועל ו-20,000 ₪ על תנאי, כשעליה נכתב כי "יש להתייחס בחומרה לקריאות מעין אלו שבינם לבין המעמד הספורטיבי אין דבר".


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il