החלטה תקדימית בגרמניה

הפרלמנט הגרמני אישר את הצעת החוק שהועלתה אתמול, המגדירה את ה-BDS ארגון אנטישמי

אורלי הררי , י"ב באייר תשע"ט

החלטה תקדימית בגרמניה
החלטה תקדימית בגרמניה
צילום: אייסטוק

הפרלמנט בגרמניה אישר היום (שישי) הצעת חוק המגנה את תנועת החרם על ישראל, ה-BDS, ומגדירה אותה כאנטישמית.

הצעת החוק התקבלה ברוב קולות בתמיכה חוצת מפלגות של מפלגת השלטון של הקנצלרית אנגלה מרקל, של ה-CDU, של ה-SPD, של הירוקים ושל ה-FDP.

עפ"י נוסח ההחלטה, "הטיעונים ושיטות הפעולה של תנועות ה BDS מזכירות תקופות אפלות בהיסטוריה של גרמניה".

הבונדסטאג קורא לממשלת גרמניה שלא לתמוך בארגונים ופעולות הקשורות ל- BDS ולא לממן ארגונים השוללים את זכות הקיום של מדינת ישראל.

בירושלים מציינים כי זו הפעם הראשונה שפרלמנט אירופי מרכזי מגדיר את תנועת החרם על ישראל כאנטישמית.

במשרד לנושאים אסטרטגיים מציינים כי אישור ההחלטה מציב את גרמניה שוב כמובילה באירופה במאבקה בתנועת החרם האנטישמית. רק לאחרונה, גורשה מגרמניה פעילת ה-BDS והטרוריסטית, רסמייה עודה שהוזמנה להרצות בברלין מטעם ארגון החרם סאמידון שהינו בעל קשרים עמוקים לארגון הטרור החזית העממית לשחרור פלסטין. עודה כיכבה בדו"ח מחבלים בחליפות של המשרד לנושאים אסטרטגיים, שחשף את קשרי הטרור של ארגוני החרם.

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין מסר "תודה לחברינו בבונדסטאג! אחרי עבודה מאומצת מול הפרלמנט הגרמני, עברה עתה בבונדסטאג החלטה תקדימית המגדירה את הBDS ארגון אנטישמי. תודה גדולה לחברי נשיא הבונדסטאג וולפגנג שויבלה על העבודה המשותפת. אנו מצפים להחלטות דומות בקרוב בפרלמנטים נוספים באירופה".

השר לנושאים אסטרטגיים, גלעד ארדן אמר "החלטת הבונדסטאג נגד ארגוני ה-BDS היא צעד חשוב במלחמה נגד החרם והאנטישמיות החדשה ומוכיחה שפרצופה האמיתי של תנועת החרם נחשף. ברצוני להודות לידידי ישראל בבונדסטאג על עמידתם האיתנה לצד ישראל במאבק נגד אלה שחותרים תחת זכותה להתקיים ואני קורא למדינות נוספות ולאיחוד האירופי לנקוט במדיניות דומה".