רגע השיא של האירוויזיון

על פי טבלאות ההימורים, הולנד היא הפייבוריטית לזכייה – וקובי מרימי מדורג במקום ה-24 בלבד

ערוץ 7 , י"ג באייר תשע"ט

קובי מרימי
קובי מרימי
צילום: Noam Revkin Fenton/Flash90

בשעה 22:00 יחל גמר האירוויזיון במתחם "אקספו" שבגני התערוכה בתל אביב.

בשל האירוע, עומסי תנועה כבדים מורגשים כעת בטיילת הרברט סמואל לכיוון צפון, והמשטרה מפנה את התנועה למרכז העיר. הציבור מתבקש להמנע מלהגיע לאזור ברכבים פרטיים ולהיעזר בתחבורה ציבורית. החניונים הסמוכים למתחם ה"יורו-וילג'" נסגרו לחניית כלי רכב.

מלטה תפתח את הערב עם השיר "Chameleon", ומיד אחריה תעלה לבמה אלבניה עם "Ktheju Tokës". קובי מרימי יהיה המתמודד ה-14 שיעלה לבמה ויבצע את "Home". את ההופעות תחתום ספרד, עם הביצוע ל"La Venda".

אתר Eurovisionworld המאגד את התחזיות לגמר, צופה להולנד את הניצחון עם שירו של דאנקן לורנס “Arcade”, הזוכה ל-46%. אל המקום השני צפוי להגיע שירה של קייטי מילר האוסטרלית “Zero Gravity”, עם 11% סיכויי זכייה, ובמקום השלישי שירו של לוקה האני השבדי “She Got me”, עם 10% סיכויי זכייה. שירו של קובי מרימי, “Home”, מגיע על פי התחזיות למקום ה-24 מתוך 26, עם סיכוי של אחוז אחד לניצחון.

יופיעו באירוע החותם את התחרות גם דנה אינטרנשיונל עם השירים "דיווה" ו"תל אביב", ושאר זוכי התחרות לאורך השנים: יזהר כהן, גלי עטרי ונטע ברזילי. שיא הערב יהיה הופעתה של מדונה שתבצע על הבמה שני שירים – בהם שיר חדש בהופעת בכורה.