נתניהו נגד אברמוביץ'
הדלפות שקרים ורצח אופי

"אתמול פרסם אמנון אברמוביץ' כתבה מגמתית מתוך הדלפות פליליות, מסולפות ורצופות שקרים. ראש הממשלה בפוסט צולב.

ערוץ 7 , י"ג באייר תשע"ט

בנימין נתניהו
בנימין נתניהו
צילום: קובי גדעון/לע״מ

אתמול פרסם אמנון אברמוביץ' כתבה מגמתית מתוך הדלפות פליליות, מסולפות ורצופות שקרים, שכל מטרתה להמשיך ברצח האופי שלי ושל משפחתי.

קראו את הדברים הנוקבים שכתב העיתונאי אלי ציפורי בתגובה לפרסום של אברמוביץ':

"משהו רע מאוד עובר על אמנון אברמוביץ', ומשהו רע עוד יותר עובר על אמנון אברמוביץ' וגיא פלג כשהם ביחד ("אומרים לי בפרקליטות", שי ניצן צריך להיות שופט בעליון"). אחרי שהשניים איימו על נתניהו שלא ימנה את יריב לוין לשר המשפטים, הם מוכיחים שוב ושוב ששנאתם לנתניהו מוציאה אותם לחלוטין משיווי משקל.

אין שום בעיה עם ביקורת על נתניהו ולו הקשה והחריפה ביותר, אבל הצמד הזה כבר חצה את כל הקווים האדומים. יש הבדל תהומי בין ביקורת עניינית ומקצועית לבין אוסף של רכילויות שאין לו שום ערך ציבורי, זולת לבזות אדם מתוך שנאה עיוורת ודי חולנית. השניים לא מבינים שהם עושים שירות נפלא לנתניהו: אחרי עוד שידור שלהם, הם רק נותנים לו עוד תחמושת לטענותיו המוצדקות שהחונטה התקשורתית והמשפטית רודפות אחריו במסע ציד חסר תקדים בהיקפו, תוך הדלפות פליליות ושיתוף פעולה פסול בין גורמים באכיפת החוק לבין חברי החונטה התקשורתית.

כמה תובנות על האייטם המיותר:

• הדיווח הרכילותי מציף שוב את עניין ההדלפות ולפרקליטות יש פזמון קבוע: אנחנו לא מדליפים אלא הפרקליטים מדליפים. ובכן, עו"ד עמית חדד, פרקליטו של נתניהו, אסף את חומרי החקירה ביום ג' ואין זה סביר שהוא הדליף את עדותה של הדס קליין – אין לו שום אינטרס לירות ללקוח שלו ברגל.

• אברמוביץ' שידר כתבה בת 4 דקות עם מוזיקה דרמטית וצילומים של סכיני גילוח, וילות בקיסריה ומעילים. בשיא השפל, בעבודת העריכה, נעשה שימוש נבזי בחללי צה״ל (אחד האירועים התרחשו לכאורה בערב יום הזיכרון). אלו ששידרו ואלו שערכו את הביזיון הזה – הם בדיוק אלו שהתלוננו בזמנו על שימוש בקברים בסרטי הליכוד – כרגיל, זו הצביעות וההתחסדות של החונטה התקשורתית. המסקנה היא שאברמוביץ' וצוות אולפן שישי הכינו את הסרטון מבעוד מועד, כך שאין שום אפשרות שההדלפה היתה מאיזשהו פרקליט.

• אברמוביץ' ופלג מגרדים את תחתית החבית. פלג שידר באמצע השבוע שיחות שאין להם שום ערך בין מוזס לנתניהו, אברמוביץ' שידר את סרטון הקצף וסכיני הגילוח. אם זה מה שנותר לפרקליטות להדליף – מצבה די גרוע.

• אני מזכיר שוב את הראיון של שי ניצן ב"מקור ראשון" לפני שבוע. הוא אמר שם במפורש שבפרקליטות החליטו לקבוע תקדים משפטי בתיק 4000 (סיקור אוהד כשוחד) ולהכיל אותו לראשונה על נתניהו. במקום שהקביעה הזו תהפוך לדיון ציבורי (כמוה כרדיפה פרסונלית ורדיפת תיקים), מה שהפך לדיון ציבורי זה סכיני וקצף הגילוח של נתניהו.