"די למצור ממאיר": אחמד טיבי הפיץ פייק ניוז

בצה"ל הבהירו כי בניגוד לטענותיו של ח"כ טיבי, הוריה של הילדה מעזה שנפטרה מסרטן ביקשו להישאר ברצועה ולא להיכנס איתה לישראל.

חזקי ברוך , י"ד באייר תשע"ט

מעבר ארז
מעבר ארז
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

היחידה לתיאום פעולות הממשלה בשטחים מבהירה כי בניגוד לדבריו של חבר הכנסת אחמד טיבי (חד"ש-תע"ל), ישראל אישרה את כניסתה של הילדה עאיישה א-לולו לטיפול רפואי בבית חולים במזרח ירושלים, לאחר שהוריה חתמו על הצהרה לפיה הם לא רוצים לצאת עימה מרצועת עזה.

ההורים ביקשו שבתם תצא בליווי חברה של המשפחה, שנכנסה ושהתה עמה במהלך הטיפולים. עאיישה א-לולו הלכה לעולמה ברצועת עזה לאחר שחזרה לפני כשבועיים לביתה, בתום ניתוח שלא צלח בבית החולים אל-מקאסד בירושלים.

ביחידת מתאם הפעולות מדגישים כי ''מת״ק עזה דורש ליווי הורים לטיפולים רפואיים של קטינים, מתוך הבנה כי ילד זקוק להוריו ברגעים אלו. גם במקרה זה, בהתאם לנוהל המת״ק, נדרשו הוריה של עאיישה להעביר מסמך הצהרה לפיו הם אינם מעוניינים ללוות את בתם במהלך הטיפולים - מסיבותיהם שלהם - וביקשו כי גורם אחר מטעמם ילווה אותה".

ההבהרה מטעם הצבא יצאה לאחר שחבר הכנסת טיבי טען שישראל לא הרשתה להוריה ללוות אותה לטיפול בישראל. ''תביטו על עאישה א-לולו שנפטרה אתמול מגידול סרטני במוח. בת 5 היתה במותה. נולדה ומתה בעזה הנצורה.

''לאחר דחיות ועיכובים הובהלה באיחור לניתוח במזרח ירושלים", טען טיבי. ''לבדה. בני משפחתה לא הורשו להתלוות אליה, לא אמה ולא אביה. לאחרונה הוחזרה לעזה, לגורלה. די למצור הממאיר''.