מטקס המשואות לבית"ר ירושלים?

אחרי שנגמרה העונה בקול תרועה רמה עם מינויו של יוסי בניון למנהלה המקצועי, בית"ר ירושלים מתחילה את הכנותיה לעונה הבאה. זלקה מועמד

נרי וייס , י"ד באייר תשע"ט

זלקה מול שחקני חיפה
זלקה מול שחקני חיפה
צילום: ראובן כהן, האתר הרשמי של מכבי חיפה

רק לפני שבועיים עמד מנשה זלקה, קפטן הפועל חדרה מליגת העל בכדורגל, על אחת הבמות הגדולות ביותר אליהן הגיע במהלך קריירת המשחק, וזו לא הייתה דווקא קשורה בקשר ישיר לענף הכדורגל בו הוא משחק.

היה זה כשזלקה נבחר על ידי שרת התרבות והספורט מירי רגב להדליק את אחת ממשואות הטקס הממלכתי בהר-הרצל יחד עם הספורטאית הפאראלימיפית מורן סמואל, בטקס העצמאות שהתקיים בהר-הרצל לפני כשבועיים.

כעת, אחרי שהגיע לבירה למען הדלקת המשואה, עשוי זלקה לשוב לבירה ולפסגה גדולה נוספת עבורו - מועדון הכדורגל של בית"ר ירושלים.

זלקה בן ה-28 הוביל את חדרה העולה החדשה והמפתיעה מהליגה הלאומית, לעונה היסטורית בקנה מידה ארצי כשהעפיל איתה כבר בעונתה הראשונה בליגת העל לאחר 38 שנים לפלייאוף העליון ולמעמד חצי גמר גביע המדינה בכדורגל, שם הודח בידי סגנית המחזיקה מכבי נתניה.

זלקה שהדליק לפני שבועיים ביום העצמאות משואה בטקס המשואות בהר הרצל בעקבות שירותו כלוחם בעורב צנחנים וביצוע שירות מילואים ביחידתו הקרבית על אף קריירת המשחק התובענית, ואף הפסיק את הקריירה באמצע בכדי להתגייס, זכה גם לפני מספר חודשים בפרס הציונות לשנת 2018 של תנועת "אם תרצו".

לערוץ 7 נודע כי ישנן מספר קבוצות החושקות בזלקה, אך יותר מכולן זו בית"ר ירושלים שהתלהבה מהרוח שמביא איתו זלקה כשגם האישיות הנדירה שלו ויכולת המנהיגות שלו בחדר ההלבשה היא מצרך מבוקש בעיני כל מאמן ובעיניי בית"ר במיוחד, דבר אשר היה חסר עד מאוד העונה בקבוצה הבכירה של הבירה.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il