תחסכו את זה

כל השיטות להגיע לאירוע החתונה בראש שקט ועם חסכון משמעותי של כסף באירוע ברמה גבוהה.

אליעד סעדה , ט"ו באייר תשע"ט

חתונה. אילוסטרציה
חתונה. אילוסטרציה
צילום: iStock

היום 31 יום לעומר, שהם פחות משבוע לפני תחילת עונת החתונות. תקופת ההכנות יכולה להיות לא פשוטה, בלשון המעטה.

מתוך ניסיוני עתיר השנים כאדם נשוי, אשמח לחלוק איתכם שני טיפים שיוכלו לפתוח את מסע ההכנות לחתונה ברגל ימין.

איך לחסוך לכם כסף?

הדבר הראשון שחייבים לעשות לאחר הצעת הנישואין הוא לסגור אולם או גן אירועים. בדרך כלל ההוצאה על האולם היא ההוצאה הכספית המשמעותית ביותר בחתונה, אך מי מאיתנו לא היה שמח לקבל הנחה?

לשם כך הוקם לפני 20 שנה, כחלק מעיתון 'בשבע', מיזם שנקרא "אולם ומלואו". זהו מיזם חברתי שכל מטרתו לעזור לזוגות דתיים שמעוניינים להתחתן באחד מהאולמות או גני האירועים שעובדים בשיתוף עם העיתון.

בחתונות דתיות, חוץ מהמון שמחה, לרוב יש גם המון מוזמנים, ואפילו הוזלה של רק 10 שקלים למנה יכולה להתגלגל לחיסכון של אלפי שקלים שיוכלו לסייע לזוג הצעיר בקניית מוצרי חשמל או כל דבר אחר לבית החדש.

איך זה עובד?

ניסים טרבלסי, מנהל מחלקת 'אולם ומלואו' ענה: "זוג שמתעניין מתקשר למחלקת 'אולם ומלואו' וקובע פגישה. בפגישה נציגינו יקשיבו לכל הצרכים של הזוג, החל ממספר המוזמנים, המיקום הרצוי, כשרות, טווח מחירים וכו'. מכאן מתחיל תפקידו של הנציג, והוא שולח את הזוג לראות כמה אולמות שעונים על צורכיהם ומתוכם הזוג בוחר. מיותר לציין כי זוג שיגיע ישירות לאולם לא יקבל את ההנחה המדוברת, שיכולה להגיע עד 20 שקלים הנחה למנה".

אלפי זוגות כבר בחרו להתחתן דרך 'אולם ומלואו' במגוון של עשרות אולמות וגני אירועים המתאימים לאופייה של חתונה דתית, הן מבחינת גודל האולם, הכשרות ועוד.

יש לכם ספקות?

אליעזר וליאת רוזנבאום ממבוא חורון העידו: "לפני שמונה שנים ראינו מודעה קטנה בעיתון בשבע, ממש כמה שבועות אחרי שהחלטנו להתחתן. מיד התקשרנו לראות מה הם מציעים, והשאר - היסטוריה. כמה חודשים מאוחר יותר התחתנו דרך 'אולם ומלואו' באולם גן סיטי.

העבודה מול מערכת 'אולם ומלואו' הייתה נפלאה. חסכנו יותר מ-10,000 שקלים, קיבלנו את אותו מוצר בעלות נמוכה משמעותית, פתרון טוב לכל מי שמחפש להוזיל את העלות הכללית. היינו מרוצים והמלצנו לחברים, שגם הם בחרו להתחתן דרך 'אולם ומלואו'. גם אחותי התחתנה דרך 'אולם ומלואו'".

ישי ושני ראובן מקדומים העידו גם כן: "יום אחרי האירוסין נפגשנו עם ניסים מ'אולם ומלואו'. ממצב של חששות ולחץ היסטרי, אחרי 20 דקות הבנו שלהתחתן יכול להיות גם פשוט וגם זול משמעותית. ניסים צעד איתנו לכל מקום ונתן תמיד את המילה הנכונה והמרגיעה עד לחופה, ואפילו מעט אחריה.

בחרנו להתחתן באולם מייפל בפתח תקווה, וללא ספק ניסים חסך לנו כסף רב והיה שותף מלא לחתונה מוצלחת ושמחה".

איך לחסוך לכם כאב ראש?

דבר נוסף שחשוב לסגור בתחילת הדרך הוא מפיק צמוד לאירוע מטעם המשפחה. בחתונה שלי, אני זוכר איך במקום לשמוח, לרקוד ולראות מה שלום האורחים, התעסקנו בדברים כמו למשל למה הלהקה לא עלתה לנגן, למה האוכל עדיין לא יצא, למה קר באולם ועוד המון דברים שהיינו שמחים מאוד לא להתעסק בהם.

לעומת זאת, בחתונה של אחותי כבר הפיקו את הלקח ולקחו מפיק שמכיר את כל הספקים המעורבים, שולט בלו"ז, יודע מה הכלה והחתן רוצים ודואג להם ולתפקוד מקסימלי של כל המעורבים.

כבר סגרנו את כל הספקים, אולם, צלם, תזמורת, מעצבת. בנוסף לכך האולם דואג לנו למנהל אירוע מטעמו, אז בשביל מה אנחנו צריכים אותך? השאלה הזאת נשאלת לא מעט פעמים.

האם חשבתם פעם כמה דברים בעל האירוע צריך לבדוק ולעשות בעצמו ביום האירוע מתחילתו ועד סופו? לדאוג לסידורי הושבה של האורחים ביום האירוע, לנהל את הלו"ז, לעמוד כל הערב מול כל הספקים, לדאוג שלא יפתחו שולחנות רזרביים, לוודא את ניקיון השירותים, לבדוק את התפריט, להשגיח שדברים שתכננתם אכן יתרחשו ועוד. מנהל האירועים של האולם לא מתעסק בעניינים האלה ובצדק, הוא אחראי על המלצרים ועל הגשת האוכל.

אז רגע לפני שהחלטתם לפנות לכל הקרובים שיעזרו לכם בטיפול בדברים הטכניים, וכדי שתצליחו ליהנות מהאירוע שהכי חשוב לכם בחיים וששילמתם עליו כל כך הרבה כסף, אני מציע לקחת איש מקצוע שינהל לכם את האירוע. "מדובר באיש מקצוע שיודע לייעץ, לכוון, להמליץ, לנהל בשבילכם ואיתכם את האירוע בדיוק לפי רצונכם וטעמכם האישי", כך אומר לנו אבישי נבו, מנהל ומפיק אירועים מטעם חברת 'נבו – איתך באירוע שלך'.

אז אל תיכנסו לפאניקה. פנו למומחים, הם יכולים להקל עליכם גם כספית וגם ארגונית בדרך לאירוע המושלם. מזל טוב.