חיזוק משמעותי למערכת השלטון

יו"ר הבית היהודי מברך על מועמדותו של מתניה אנגלמן, איש הציונות הדתית, לתפקיד מבקר המדינה. "כישוריו הרבים הם ערובה להצלחה".

חזקי ברוך , ט"ז באייר תשע"ט

הרב פרץ
הרב פרץ
צילום: אסתי דזיובוב/TPS

הרב רפי פרץ, יו''ר מפלגת הבית היהודי, מברך על מועמדותו של רו''ח מתניה אנגלמן לתפקיד מבקר המדינה. אנגלמן זוכה לתמיכת הקואליציה.

''מוסד מבקר המדינה יקבל חיזוק משמעותי למערכת השלטון, עם בחירתו של מתניה אנגלמן, איש הציונות הדתית ובוגר ישיבת הר עציון לתפקיד מבקר המדינה", אמר פרץ.

''‏התפקידים אותם ביצע אנגלמן בהצלחה במערכות החינוך והאקדמיה, וכישוריו הרבים יחד עם ערכיו היחודיים אותם ינק במוסדות הציונות הדתית הם ערובה להצלחה", הוסיף.

כאמור, אנגלמן זוכה לתמיכת הקואליציה ומולו יתמודד מועמד האופוזיציה, שנתמך על ידי סיעות סיעת כחול לבן, העבודה, מרצ ורעמ-בלד, אלוף (במיל.) גיורא רום.

ראש הממשלה בנימין נתניהו נועד בימים האחרונים עם מספר מועמדים לתפקיד ביניהם גם עו"ד מיכל רוזנבוים שנתמכה על ידי המפלגות החרדיות וכן עם סגן מזכיר הממשלה עו"ד רונן פרץ. לבסוף הוחלט לתמוך במועמד אחד בלבד - לאור העובדה שהאופוזיציה התלכדה סביב מועמד אחד.

אנגלמן משמש כיום בתפקיד מנכ״ל המועצה להשכלה גבוהה. הוא בעל תואר ראשון (בהצטיינות) בכלכלה וחשבונאות ותואר שני (בהצטיינות) במינהל עסקים - שניהם מהאוניברסיטה העברית בירושלים.

משנת 2010 כיהן אנגלמן כמשנה למנכ"ל הטכניון, עד שמונה לתפקיד המנכ"ל בתחילת 2014.

קודם לכן היה מנכ"ל מ.מ. שהם, סמנכ"ל המכללה האקדמית להנדסה בירושלים ומנהל סניף ירושלים במשרד רואי החשבון "פאהן, קנה ושות".