"מזהיר את כולכם": עימות בכנסת

דיון סוער בוועדה להכנת החוק לביטול המגבלה על מספר שרי הממשלה. ח"כ זוהר לח"כ סגלוביץ': "הציבור ישפוט אותך בהסטוריה של עם ישראל".

חזקי ברוך , ט"ז באייר תשע"ט

דיון סוער התנהל הבוקר (שלישי) במשכן הכנסת, במהלך ישיבת בוועדה המיוחדת שהוקמה להכנת החוק לביטוח המגבלה על מספר שרי הממשלה.

בראש הוועדה עומד ח"כ מיקי זוהר מהליכוד. הצעת חוק היסוד נועדה לבטל בדרך קבע את המגבלות שנקבעו בחוק על מספר השרים ומספר סגני-השרים.

ח''כ יואב סגלוביץ׳ (כחול לבן) תקף את הצעת החוק, ''אנחנו בעידן שבו למעשה המו''מ הקואלציוני בין הליכוד לבין המפלגות הוא מו''מ שנמצא בתווך הפלילי. כל מי שעוסק במו''מ ומוזכר בו במשתמע חוק החסינות נגוע בפליליות ואני מזהיר את כולכם''.

ח''כ זוהר טען שחוק החסינות לא עולה במסגרת המשא ומתן עם המפלגות, ''אתה משקר לוועדה. אתה אומר שזה עלה במו''מ''.

סגלוביץ': ''אני מזהיר את כולכם, לא כחבר כנסת, אני מזהיר אתכם - אל תעשו טעות. הייתי חוקר אנשים ושואל שאלות, אתה לא. אני כאן כח''כ שאומר את דעתו ולא חייב לענות לך''.

זוהר: ''אתה יכול להפסיק לשקר פה. אתה משקר פה לציבור ואני אחשוף את השקרים. אני לא חושש ממך ולא חושש מחקירות בגלל שיש לך כמה חברים בלהב 433. עבדתם שעות נוספות להפליל את ראש הממשלה".

סגלוביץ': ''מי שנותן יד להתנהלות הבלתי מקובלת שמתרחשת פה בכנסת הוא בושה וחרפה לבית הזה וגם אתה אדוני בושה וחרפה.

זוהר: ''אני גם מתבייש בך. הפעולות שאתה עשית הן חמורות כאיש חוק. פלא פתאום, סגלוביץ' ביש עתיד... אף אחד לא חקר את יאיר לפיד, את גבי אשכנזי. אולי נספר מי הדליף לו מהחקירות? פתאום כולם באותה מפלגה. הציבור לא טיפש''.