הסערה בדוד ילין:
השעייה לסטודנטים שהשחיתו פינת זיכרון

ועדת המשמעת במכללת דוד ילין החליטה להרחיק זמנית מהלימודים מספר סטודנטים ערבים שהשחיתו לוח זיכרון לחללי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה

עדו בן פורת , ט"ז באייר תשע"ט

פינת הזיכרון שהושחתה במכללת בדוד ילין
פינת הזיכרון שהושחתה במכללת בדוד ילין
צילום: מור שמעוני

פרסום ראשון. ועדת המשמעת של מכללת דוד ילין החליטה להרחיק זמנית מלימודים במכללה מספר סטודנטים ערבים שהשחיתו לוח זיכרון לחללי צה"ל ונפגעי פעולות איבה שהוצב במכללה.

במהלך האירוע שהתרחש לפני כשבועיים כיבו הסטודנטים הערבים את נרות הזיכרון שהודלקו לעילוי נשמת החללים ואף כתבו "רמדאן כרים" על לוח הזיכרון.

בהודעה שפרסמה הנהלת המכללה נאמר כי בנוסף להרחקה הזמנית יוצא לסטודנטים המדוברים מכתב אזהרה שיתויק בתיק האישי ובו יצוין כי כל הפרה נוספת של כללי ההתנהגות תוביל להרחקתם לצמיתות מהמכללה.

הסטודנטים האמורים יידרשו גם לכתוב מכתב התנצלות לנשיא המכללה, פרופ' יוסף פרוסט, ולכל קהילת המכללה, בעברית ובערבית.

בנוסף לכך יידרשו הסטודנטים לבצע גם שירות חינוכי בקהילה "בזיקה למעשה שעשו ולתוצאותיו". לסטודנטים ניתנו על פי התקנון 14 ימים לערער על העונש.

שי גליק מארגון בצלמו מסר, "אני מברך על העונש החמור של ההשעיה וכן על העונש החינוכי. ידע כל סטודנט שעליו לכבד את חבריו ואת נפגעי הטרור וחללי צה"ל. יש באקדמיה חופש ביטוי מלא. אולם יש קווים אדומים שלא חוצים. וכאן הם נחצו. אין ספק שמדובר בתגובה מהירה וחשובה ואני מעריך את הנשיא על כך".