מנדלבליט משיב לסמוטריץ': האשמותיך לא מבוססות

מנדלבליט במכתב תגובה לטענות סמוטריץ' לפיהן מנסים לתפור לו תיק, "מקווה שההאשמות הבלתי מבוססות יפנו את מקומן לשיח ענייני ומכבד".

שלמה פיוטרקובסקי , ט"ז באייר תשע"ט

מנדלבליט
מנדלבליט
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

היועץ המשפטי לממשלה ד"ר אביחי מנדלבליט שיגר תגובה אישית למכתבו של ח"כ בצלאל סמוטריץ', אשר דרש לחקור מי במשטרה או בפרקליטות הדליף מסמך הנוגע לו, וטען כי מדובר בניסיון לתפור לו תיק.

בתגובתו לסמוטריץ' ציין היועמ"ש, "מדובר במסמך אשר נכלל בחומר החקירה בפרשה שבמסגרתה נתפס, ואשר הועבר לכל הסנגורים המייצגים בתיק. יתר על כן, המסמך הוצג וזכה להתייחסות במסגרת ההליך המשפטי הנוגע לתיק, אשר מתנהל בדלתיים פתוחות. כך שנחשפו אליו גורמים רבים. הדבר שולל, אפוא, כל עילה לפתיחה בבדיקה או בחקירה פלילית כמבוקש בפנייתך".

לקריאת מכתבו המלא של מנדלבליט לסמוטריץ' לחצו כאן

בהמשך ציטט מנדלבליט קטעים נרחבים מנאום שנשא לאחרונה אודות הצורך באמון במערכת אכיפת החוק, בהתייחסות להאשמותיו של סמוטריץ' לפיהן המערכת מנסה לקדם פתיחה בחקירה נגדו, כדי לסכל את אפשרות מינויו לשר משפטים.

בסיום המכתב הוסיף מנדלבליט פניה חריגה באופיה, תוך שהוא רומז בעקיפין לאפשרות שסמוטריץ' ימונה לשר משפטים כפי שהוא דורש.

"לתקווה אותה הבעתי כאמור בנאומי המצוטט, אוסיף תקווה כי ההאשמות הבלתי מבוססות שהופיעו במכתבך יפנו את מקומן לשיח ענייני ומכבד, ולהמשך עבודה משותפת, בכל תפקיד אותו תמלא בממשלה הבאה", כתב מנדלבליט.