"תרדי מכאן כבר"
סתיו שפיר תקפה בחריפות, יולי אדלשטיין סגר לה את המיקרופון

חברת הכנסת ממפלגת העבודה טענה שיועמ"ש הכנסת לא מספק תשובות כי הקואליציה ''החלישה'' אותו. יו"ר הכנסת זעם: "איבדתם כל רסן, נמאס".

ניצן קידר , ט"ז באייר תשע"ט

יולי אדלשטיין
יולי אדלשטיין
צילום: הלל מאיר/TPS

סתיו שפיר תקפה בחריפות, יולי אדלשטיין זעם: ''תרדי מכאן כבר''

חברת הכנסת סתיו שפיר (העבודה) מתחה ביקורת חריפה על תפקוד היועץ המשפט של הכנסת ולשכתו. יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין לא עבר על כך בשתיקה.

''את היועץ המשפטי של הכנסת כבר החלשתם לרמה שקשה לקבל תשובות אמיתיות בנושאים הללו", אמרה שפיר בעת דיון על החוק לביטול המגבלה על מספר שרי הממשלה.

אדלשטיין עצר את שפיר ואמר לה ''אני מאוד אבקש, גבירתי, בלהט הוויכוח לא לפגוע בעובדים מקצועיים בכנסת''. שפיר טענה ''אני מציינת עובדות'' ואדלשטיין הגיב ''אני ממש לא מוכן שמעל הדוכן הזה יפגעו בעובדים המקצועיים של הכנסת''.

חברת הכנסת שפיר לא מיהרה לרדת על אף שתם הזמן הקצוב לה והוסיפה ''עובדים מקצועיים של הכנסת שאנחנו מעריכים אותם הערכה רבה".

אדלשטיין קטע אותה שוב: ''זמנך תם. תודה רבה גבירתי. עברו שלוש דקות, נא לרדת''. שפיר לא נכנעה והצהירה "אעמוד על זכותי לומר את הדבר הזה".

יו''ר הכנסת הזמין בינתיים את הנואמת הבאה אל הדוכן, יו"ר מרצ ח"כ זנדברג. שפיר המשיכה וטענה, "העובדים המצויינים של הכנסת הזאת מותקפים בלי סוף על ידי הקואליציה, מה שמחליש אותם".

אדלשטיין הטיח בה "גבירתי נא לסיים ולרדת. יש גבול למה שאני מוכן לסבול מעל הדוכן הזה. תתייחסו אחד לשני ולא לעובדים של הכנסת".

כששפיר המשיכה לדבר הורה יו"ר הכנסת לנתק לה את המיקרופון. "יש גבול להתנהגות כאן. תתייחסו לנבחרי ציבור ולא לעובדים של הכנסת. הם כאן בשבילך בין היתר". הוא דרש משפיר לרדת באופן מיידי תוך שהוא קורא לעברה, "איבדתם כל רסן, נמאס כבר".

אדלשטיין הטיח בשפיר "תרדי מכאן כבר. תרדי, את תופסת זמן של אחרים". כשאיימה שתתלונן על יו"ר הכנסת הוא ענה, "תתלונני עלי לועדת האתיקה, כשהיא תקום".