המועמד למבקר זכה לביקורת מהמבקר

מתניהו אנגלמן נכלל בדו"ח ביקורת שפרסם המבקר שפירא לפני 3.5 שנים ונגע לתפקידו כמנכ"ל הטכניון וכיו"ר ועדת המכרזים של הטכניון.

ערוץ 7 , ט"ז באייר תשע"ט

המבקר יוסף שפירא
המבקר יוסף שפירא
צילום: יצחק הררי, פלאש 90

מועמדו של ראש הממשלה נתניהו לתפקיד מבקר המדינה, מתניהו אנגלמן, מנכ"ל המל"ג לשעבר, זכה לביקורת חריפה בדוח מבקר המדינה היוצא, השופט יוסף שפירא, לפני כשלוש וחצי שנים.

על פי הדיווח הערב (שלישי) בחדשות 12, אנגלמן נכלל בדו"ח ביקורת שפרסם המבקר שפירא לפני 3.5 שנים ונגע לתפקידו כמנכ"ל הטכניון וכיו"ר ועדת המכרזים של הטכניון.

הביקורת נגעה במינוי יועץ חיצוני לטכניון - שלא על פי הנהלים ושלא בדרך המקובלת. בנוסף הדוח עסק בשיפוץ שזכה לביקורת שהושתקה של ועדת הביקורת הפנימית של הטכניון.

בדו"ח נאמר בין היתר, "משרד מבקר המדינה מעיר לוועדת המכרזים ובראשה למנכ"ל, כי אישרה את המינוי למראית עין בלבד, ללא הליך בחירה שוויוני ושקוף. היא פעלה בניגוד להוראות חוק חובת המכרזים ותקנותיו".

"הדבר חמור במיוחד", כתב שפירא. "נוכח העובדה שהממצאים וההמלצות של הביקורת הפנימית בנוגע לפרויקט שיפוץ הפקולטה לרבות הממצאים וההמלצות בעניין דרכי התקשורת עם בעלי המקצוע, היו אמורים לעמוד כנר לרגליה".

מטעמו של מתניהו אנגלמן נמסר בתגובה: "דוח הביקורת בטכניון עסק ברובו בנושאים הנוגעים לתקופה שלפני כהונתו של אנגלמן כמנכ"ל. הדיון בוועדת המכרזים, התקיים בהשתתפות היועמ"ש וכלל חברי הועדה כדין. מכל מקום כלל הליקויים תוקנו. הודעה מפורטת נמסרה בנושא למשרד מבקר המדינה".