ימני? קבל מילקשייק לפרצוף

בימים האחרונים המילקשייק התמים הפך לנשק פוליטי. מחאת המילקשייק החדשה מעוררת מהומות בבריטניה

מתנאל ראט , י"ז באייר תשע"ט

מילקשייק- רק נראה תמים
מילקשייק- רק נראה תמים
צילום: iStock

מסתבר שזריקת ביצים על פוליטיקאים זה כבר פאסה, הדור החדש של המחאות מתמחה דווקא בזריקת מילקשייקים על פוליטיקאים.

בחודש האחרון בריטניה גועשת סביב נושא אחד- מילקשייקים. לאחר זמן רב של מחלוקת פנימית בבריטניה סביב ההיפרדות מהגוש האירופי, המחאה עברה לשלבים קיצוניים יותר. בימים האחרונים המתנגדים להיפרדות לא בוחלים בשום אמצעי, כולל זריקת מילקשייקים על כל מי שחושב אחרת מהם.

הכל התחיל לפני כחודש כאשר טומי רובינסון, פעיל ימין ידוע התווכח עם אדם ברחוב, כאשר לפתע אותו אדם החליט לקחת את כוס המילקשייק שבידו ולשפוך אותה על ראשו של טומי. מאז אותו מקרה הפכה זריקת מילקשייקים למחאה פוליטית פופולרית, כאשר גם פוליטיקאים מוקפים מאבטחים לא מצליחים לעצור את משקאות החלב המושלכים אליהם.

בימים האחרונים, בעקבות קמפיינים לקראת הבחירות, מחאת המילקשייקים התגברה. נייג'ל פארג' לדוגמא, חבר הפרלמנט הבריטי שהוביל את מהלך ההיפרדות מהגוש האירופי, הותקף השבוע בשייק חלב כאשר היה בדרכו לעצרת בחירות. נייג'ל, שהותקף בימים האחרונים כמעט בכל פעם בה יצא לרחוב, כעס לא רק על הזורק אלא גם על צוות האבטחה שלו שהתנהל לדבריו באופן "כושל לחלוטין".

למרות שלטענת מארגני המחאה, "תקיפות המילקשייק" לא פוגעות באף אחד, המשטרה רואה את העניין באופן חמור הרבה יותר. זורקי המשקאות נלקחים למעצר, ולאחרונה אחד מהזורקים נשפט לחצי שנה בכלא לאחר שהוגש כתב אישום נגדו בגין העלבה. אבל העונשים החמורים לא מרתיעים את זורקי הכוסות. החשש מזריקת מילקשייקים הפך לכה חמור עד שהמשטרה ביקשה מסניף המקדונלד'ס הסמוך לאזורו של פארג' להפסיק למכור מילקשייקים בערב בו הוא דיבר מול הקהל.פוליטיקאים רבים מימין ומשמאל גינו את תקיפות המילקשייקים. ראש ממשלת בריטניה תרזה מיי תקפה בחריפות את גל המחאה החדש, וקבעה כי פוליטיקאים צריכים להתנהל מבלי לעבור מסכת של הפחדה והתעללות. מנגד, מפגינים רבים חושבים שזריקת משקאות לא יכולה להיחשב כ"פשע פוליטי" כהגדרת המשטרה, ומדובר בסך הכל בהפגנה לא אלימה שלא פוגעת באף אחד.

בינתיים מחאת המילקשייקים נשארת בגבולות הממלכה המאוחדת, אבל אין לדעת מתי האופנה תגיע גם לשאר העולם. המרוויחים העיקריים מצורת ההפגנה החדשה הם כמובן מוכרי המילקשייקים שהפכו לאחרונה לאחד המוצרים המבוקשים בבריטניה.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בנוער ערוץ 7- המקום בשבילכם