ניו יורק: חיסונים חינם ללא קביעת תור

ראשי הציבור החרדי בניו יורק הודיעו כי המערך החיסוני יועמד לרשות הציבור ללא כל צורך בתשלום, קביעת תור מוקדם או ביטוח רפואי.

מיכל לוי , י"ז באייר תשע"ט

חיסון
חיסון
צילום: ISTOCK

לנוכח ההתפרצות המתמשכת של מחלת החצבת בריכוזים היהודיים ברחבי ארה"ב, הבהירו ראשי הציבור החרדי המקומי כי המערך החיסוני יועמד לרשות הציבור ללא כל צורך בתשלום, קביעת תור מוקדם או ביטוח רפואי.

מבצע החיסונים מתבצע בו־זמנית מתחילת השבוע, במוקדים של 'הצלה' בשכונות העיר בהן מתגורר ריכוז גדול של תושבים יהודים מהציבור החרדי – בורו פארק, פלטבוש וויליאמסבורג. במסגרת הפעילות, הושם דגש על מתן מידע חיוני לציבור.

מחלקת הבריאות בעיריית ניו יורק ממליצה על מתן החיסון המשולש הראשון בגיל שישה חודשים לתינוקות המתגוררים באזורים הנגועים בחצבת, כאשר המנה השניה תינתן בקצב מואץ, עוד לפני גיל 4 שנים, כדי להבטיח שהם מוגנים בפני המחלה.

כמו־כן, כל מי שנולד בין השנים תשי"ז – תשמ"ט, בהן היה מקובל לתת מנה אחת בלבד של החיסון המשולש, עלולים להיות חשופים להידבקות במחלה.

ההמלצה לילידי אותן שנים לבצע בדיקת דם כדי לקבוע את חסינותם, או פשוט לקבל מנה נוספת. ניתן להתייעץ עם רופא המשפחה.

אנשים המשתייכים לקבוצות סיכון – בעלי מערכת חיסון חלשה, אלרגיים במידה קיצונית, ומי שקיבל לאחרונה עירוי דם או חיסונים אחרים – עליהם לפנות לרופא המשפחה לפני קבלת החיסון.

אגודת ישראל באמריקה, שריכזה את שיתוף הפעולה, הודתה לסניפי 'הצלה' בבורו פארק, פלטבוש וויליאמסבורג; למועצת הקהילה היהודית בבורו פארק; למועצת הקהילה היהודית בפלטבוש; לאיחוד הארגונים היהודיים בוויליאמסבורג; למרכז הרפואי מיימונידס ולביה"ח הקהילתי בניו יורק, על שיתוף הפעולה ביניהם שאפשר את הוצאתו של מיזם זה לפועל.