ח"כ עודד פורר: ''תלמידי בתי הספר צריכים להגיע כאן''

חבר הכנסת מ'ישראל ביתנו' ביקר במזבח יהושע בן נון בשומרון יחד עם ראש המועצה דגן: "אנחנו יושבים כאן מכוח הזכות, ולא בזכות הכוח".

חזקי ברוך , י"ז באייר תשע"ט

פורר ודגן
פורר ודגן
צילום: רועי חדי

ח''כ עודד פורר (ישראל ביתנו) לקח פסק זמן מהמשא ומתן הקואליציוני והגיע לבקר במזבח יהושע בן נון שלמרגלות הר עיבל בשומרון.

ח''כ פורר קרא להפוך את האתר ההיסטורי למקום שכל תלמיד ותלמידה במדינת ישראל יוכלו להגיע אליו, להכיר ולגעת.

"אנחנו כאן נוגעים בשורשי הקיום של עם ישראל", אמר פורר, ''מחובתנו לתת את האפשרות לכל ילד וילד להכיר ולגעת במקום הזה, מזבח יהושע בן נון. לגעת ולהבין את צדקת הדרך שלנו. עד כמה אנחנו יושבים כאן מכוח הזכות, ולא בזכות הכוח.

''אני לא יודע איפה אנחנו נהיה, קואליציה או אופוזיציה, אבל איפה שאנחנו לא נהיה את העניין הזה צריך להוביל. אין צודק מזה שהמקום הזה יהפוך למקום שכל ילד ישראלי, תייר ותיירת יכירו. לבקר ולהבין מה השורש של עם ישראל בארץ ישראל", הוסיף ח"כ פורר.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן שליווה את פורר בביקור, חיזק את דבריו וקרא להפיכת המקום לאתר מורשת לאומי: "אנחנו מגיעים לכאן ומתחברים לשורשים העמוקים ביותר של העם היהודי, מתחברים לסלע קיומנו, לא כמטאפורה אלא כפשוטו. וגם אנחנו בתקופה הזו שואבים מאותם שורשים, מספר התנ''ך, ממקומות כמו מזבח יהושע בן נון, את הכח שלנו לצאת החוצה וליישב את הארץ.

''אני מאחל שהממשלה הבאה תתחיל בכל הכח בבניין הארץ, אין דבר חשוב יותר מלהביא כל תלמיד לכאן למזבח יהושע בן נון, להתחבר לכאן. מזבח יהושע בן נון צריך להיות אתר מורשת לאומי ובין לאומי", הדגיש דגן.