שדולת הנשים בלחץ: ''הרס הדמוקרטיה"

עשרות משפטניות הפעילות בשדולת הנשים פנו לחברי הכנסת: ״החלשת ביהמ״ש - פגיעה בזכויות נשים ושוויון מגדרי״.

ערוץ 7 , י"ז באייר תשע"ט

 בג"ץ
בג"ץ
צילום: מארק ישראל סאלם, פול

עשרות משפטניות, חברות פורום המשפטניות של שדולת הנשים בישראל שבראשו עומדת עו״ד ברוריה לקנר, פנו במכתב לחברי הכנסת בדרישה למנוע את חקיקת פסקת ההתגברות.

הנשים, בהן השופטת בדימוס סביונה רוטלוי, טוענות כי ''החלשת כוחה'' של מערכת המשפט תפגע בזכויות נשים ובשוויון המגדרי בישראל.

״אנו פונות אליכן ואליכם בקריאה דחופה: אל תיתנו יד להרס הדמוקרטיה והשוויון, עצרו את יוזמות החקיקה המסכנות את מעמדה של מערכת המשפט בישראל. בצרו את מעמדה של מערכת המשפט הישראלית כמערכת חזקה, עצמאית ובלתי תלויה המגנה על זכויותיהן של נשים וקבוצות אוכלוסייה מופלות אחרות", כתבו חברות פורום המשפטניות במכתב.

הפנייה מגיעה על רקע הכוונה לחוקק את פסקת ההתגברות, באופן שיאפשר לכנסת לחוקק מחדש חוקים שנפסלו בבית המשפט העליון.

משדולת הנשים בישראל נמסר: ״כל מי שרואה את עצמה כמי שתומכת בזכויות נשים ושוויון מגדרי, צריכה לעשות כל מה שביכולתה כדי שבתי המשפט יוכלו להמשיך ולהגן על זכויותינו. למעט קהילת הלהט"ב, אין עוד קבוצה בישראל שזכויותיה עוצבו בצורה כל כך משמעותית כמו נשים, בכל תחום אפשרי: ייצוג, תעסוקה, דיני משפחה ועוד. המהפכה הפמיניסטית עודנה בעיצומה.

"הזכויות שלחלקנו נראות מובנות מאליהן, לאו דווקא חקוקות בסלע, ואם הן תהיינה תלויות בהצבעות של 61 אצבעות, בלי שום הגנה נוספת, זאת עשויה להיות בכייה לדורות. מדינת ישראל בשנים האחרונות מייצרת עבורנו איתותים מדאיגים כבר עכשיו, כשתופעות של הדרת נשים והפרדה מגדרית זולגות לעוד ועוד מרחבים, ומטרתן למנוע מנשים נוכחות פיזית, קול והשפעה. אנחנו מוכרחות לעמוד על המשמר ביתר שאת״ אמרו בשדולה.