ל"ג בעומר במירון: "העוצמה של רבי שמעון"

לראשונה תיערך הדלקה במירון לקהל דתי-לאומי בהשתתפות הרב דרוקמן, הרב אליהו והרב דודקביץ. "רבי שמעון הצליח להביא אור עצום לעולם".

יהונתן גוטליב , י"ז באייר תשע"ט

מירון - ל"ג בעומר
מירון - ל"ג בעומר
צילום: ירון בלושטיין/TPS

לראשונה תיערך הדלקת מדורת ל"ג בעומר במירון לציבור חובשי הכיפות הסרוגות בהשתתפות הרב שמואל אליהו והרב דוד דודקביץ'.

לאחר מספר שנים שהתקיימה בליל ל"ג בעומר התוועדות לקהל הדתי לאומי במתחם ישיבת בני עקיבא במירון, השנה יזמו ישיבת רועה ישראל ביצהר ואיגוד רבני קהילות גם הדלקת מדורה משותפת שתיערך בהשתתפות הרב דרוקמן.

בשיחה עם ערוץ 7 סיפר הרב שמואל אליהו על הייחודיות של רשב"י. "בכל שנה אנחנו רואים אנשים שמגיעים למירון מאירופה, מארה"ב, מאוסטרליה ואתה אומר 'מה מושך אנשים ממאות אלפי קילומטרים למירון?' והתשובה היא, האור, החביבות, המתיקות והקדושה של רבי שמעון".

"והעיקר, העובדה שכל התורה שלו היא תורה של גאולה, כך כתוב בזוהר ובכמה מקומות, שאליהו הנביא אומר לו שהתורה הזאת תהיה 'בדרא בתרא בסוף ימיא' ואנחנו רואים שבדור הזה האור של רשב"י הוא הרבה יותר משמעותי להרבה אנשים, גם לומדים את התורה שלו וגם מתחברים לאישיות שלו. זו גם אישיות שיש לה ממדים רוחניים דתיים, וגם דמות שיש לה עומק אין סופי של התורה".

הוא הדגיש, "צריך לדעת שכל עולם החסידות והפנימיות וכל כתבי האר"י וכל מה שאנחנו מכירים מהגר"א, מנפש חיים, מבעל התניא, זה הכל מתורתו של רבי שמעון. הוא הצליח להביא כזה אור עצום לעולם מכונס בתוך ספר הזוהר שמתפרק בכל הספרים האחרים שהזכרנו אותם".

הרב אליהו הסביר למה דווקא קבר רשב"י. "כתוב שמי שרוצה לדבוק בקדוש ברוך הוא ידבק בצדיקים ודרך זה ידבק בקדוש ברוך הוא אז כדי להידבק צריך איזה קרבה וכשמגיעים לרבי שמעון זה הכי עוצמתי".

לסיכום אמר הרב אליהו: "גם לי היו לפעמים קושיות אבל אמרו לי 'פעם אחת תלך ותרגיש', ופעם אחת הלכתי ומאז אני לא מפסיק כבר 35 שנה".