סוכלה הברחת מיליוני בלונים לעזה

בלונים שנצבעו בצבעי הדגל הרשות הפלסטינית אותרו במכולות בנמל אשדוד. הם היו אמורים לשמש את חמאס לשם הפיכתם לבלוני תבערה.

ערוץ 7 , י"ז באייר תשע"ט

בלוני תבערה
בלוני תבערה
צילום: רויטרס

סוכלה הברחה של מיליוני בלונים מסין לעזה: בעקבות מידע מודיעיני מוקדם שהתקבל ברשות המסים, אותרו מכולות בנמל אשדוד שבהן אוחסנו הבלונים בצבעי הרשות הפלסטינית.

הבלונים אמורים היו להגיע לעזה ולשמש כבלוני תבערה שישוגרו לעבר שטח ישראל.

בית משפט השלום באשקלון, נעתר היום (רביעי) לבקשת יחידת יס"מ של בית מכס אשדוד והורה על שחרורו בתנאים מגבילים, של דוד כהן (50), בעליה של חברת די סי לוגיסטיקה בע"מ, החשוד ביבוא מאות אלפי בלונים, בצבעי הרשות הפלסטינית, תוך שימוש באזרחותו הישראלית על מנת להשתמט מבדיקות ביטחוניות.

על פי המתואר בבקשת המעצר, ביחידת היס"מ של בית מכס אשדוד הצטבר מידע מודיעיני שהצביע על כך שחברת די סי לוגיסטיקה בע"מ, שבבעלותו של החשוד, מתכוונת לייבא באמצעותו כמות אדירה של בלונים ולהעבירם באופן מיידי לתושב חברון שהתכוון להעבירם בהדרגה לעזה.

בתום פעילות מבצעית אותרה מכולה שיובאה, כאמור, על ידי החברה שבבעלות החשוד, ונמצא כי על גבי הקרטונים בהם אוחסנו הבלונים, נרשם שמו של תחסין מאגד אחמד דופש, הרוכש הפלסטיני מחברון.

בניגוד מוחלט לנהלי המכס, החשוד לא ציין קוד אוטונומיה בהצהרת היבוא ולא יידע את המכס ביעד הסופי של משלוח הבלונים, על מנת להימנע מבידוק בטחוני וכפי שנטען בבקשת המעצר, במטרה לגרוף רווח כספי.

עוד עולה מחומרי החקירה, וכפי שמופיע בבקשת המעצר, החשוד לא הזמין את הטובין, לא קבע את טיבם וסוגם, לא שילם את עלותם וכל תכלית פעולתו הייתה הסוואת היעד הסופי של הטובין. החשוד קשר את עצמו למרבית העבירות המיוחסות לו.

אחר הצהריים פרצו שש שריפות באזור המועצה האזורית אשכול בעוטף עזה, כתוצאה מבלוני תבערה ששוגרו מעזה לישראל.

כוחות הכיבוי פעלו כדי לכבות את הדליקות.