המאבק מתחיל שוב

ברשתות החברתיות סוערות הרוחות בעקבות חילולי השבת בכדורגל הישראלי.

שילה רוזנפלד , י"ז באייר תשע"ט

כדורגל
כדורגל
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

המאבק נגד הכדורגל בשבת לא הולך לשום מקום. אם נרשמה בתקופה האחרונה רגיעה בנושא הרי שבשבוע האחרון יצאו נציגי אוהדי שומרי המסורת של הקבוצות הגדולות בקריאה לחזור למאבק מאסיבי ורציני.

הנציגים פתחו קבוצות לאוהדי הפועל באר שבע, מכבי חיפה, בית"ר ירושלים ומכבי תל אביב.

נפתח גם דף פייסבוק בנושא ועצומה לכלל האוהדים. בהודעה של הנציגים לאוהדי הכדורגל נאמר "אוהדים יקרים. אנחנו מאמינים בני מאמינים ואין לנו על מי להישען אלא על אבינו שבשמיים.

כל מי שהשבת והכדורגל יקרים לו, מקומו איתנו בקבוצת 'אוהבים כדורגל מכבדים את השבת'. העונה חל כרסום גדול ויותר משחקים היו בשבת ויש דיבורים על רצון שבעונה הבאה יהיו יותר משחקים בשבת-'פסטיבלים'. בימים האחרונים התארגנו כלל האוהדים מכל הקבוצות הגדולות בכדי להפסיק את כדור השלג הזה".

המאבק הגיע עד לשרת התרבות והספורט מירי רגב. יו"ר האיחוד הלאומי ח"כ בצלאל סמוטריץ' פנה לשרת התרבות והספורט מירי רגב בבקשה שתתערב ותפעל לדחייה של חצי שעה בפתיחת משחקי הפלייאוף העליון.

"יש למנוע את הדרת האוהדים שומרי השבת ממגרשי הכדורגל", כתב סמוטריץ', "זמן יציאת השבת הוא 20 דקות לערך לאחר פתיחת המשחקים. כידוע, בין האוהדים הרבים של הקבוצות ישנם גם לא מעט אוהדים שומרי שבת שמבקשים לקחת חלק בחוויה ולהיות שותפים בעידוד קבוצתם. פניית האוהדים שומרי השבת לגורמים המוסמכים בליגת העל העלתה חרס בידם".

השרה רגב הגיבה, "אני רואה בחומרה רבה את החלטת מנהלת הליגה לכדורגל לקיים בשבת את משחקי המחזור האחרון בליגת העל", כתבה. "מדובר בהחלטה החורגת באופן בוטה ממסקנות ועדת שרעבי, שחותרות לצמצום הפעילות הספורטיבית בשבת".


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il