"אכזריות ואטימות; דם החרדים הותר"

התגובות הקשות לנוכח פרסום הסרטון בו נראים שוטרי מג"ב מכים ילד חרדי הסובל מאוטיזם לא איחרו מלבוא

מיכל לוי , י"ח באייר תשע"ט

ארכיון
ארכיון
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

פרסום הסרטון בו נראים שוטרי מג"ב מכים ילד חרדי הסובל מאוטיזם גרר תגובות קשות של אישי ציבור ועיתונאים רבים.

"לא פחות מהאלימות הקשה נגד נער עם לקות נפשית, מטרידה אותי השתיקה הרועמת של מג"ב והמשטרה הבוקר. עד כה אף אחד לא לוקח אחריות ומתנצל", כתב העיתונאי יקי אדמקר.

חבר הכנסת לשעבר מיכאל בן ארי אמר כי מדובר בתוצאות פירות ההסתה נגד החרדים. "יש פירות להסתה של הלפידים לדורותיהם. דם החרדים הותר. אכזריות, רוע, ואטימות. לא היה שוטר אחד שניסה לעצור את הטירוף, את הרוע הצרוף. אם היה מדובר בילד ערבי אוטיסט כבר היה דיון באו"ם והשוטרים היו אזוקים בתא של אלאור אזריה אבל כאן שקט, הסכמה, הבנה, הוא חרדי אז נפוצץ אותו", כתב.

ג'וש בריינר מ'הארץ' אמר כי מדובר בסרטון קורע לב. "למה הנער שברור שסובל מבעיות וברור שאינו ראש ארגון פשיעה נעצר על ידי 10 שוטרים באלימות מטורפת שכזו?

העיתונאי בצלאל קאהן הגיב ואמר כי זו "אכזריות על גבול הסאדיסטיות".

ח"כ ינון אזולאי ב'ערוץ הכנסת' אמר כי "תקיפת הילד מבחילה ובלתי אנושית, השוטר שהיכה את הנער, סדיסט ולא ראוי לשרת במשטרה. אני קורא לשר לבט"פ להדיח את השוטר המכה לצמיתות, ולהשעיית שאר השוטרים שהיו בזירה ולא מנעו זאת - עד לבירור העניין".

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה, "במהלך פעילות המשטרה אתמול לאכיפה של הקמת מדורות העלולות לסכן חיי אדם בשטחים אסורים בשכונת מקור ברוך בירושלים, נתקלו השוטרים באלימות מצד עשרות מתפרעים שכללה זריקות אבנים, חפצים ותקיפת שוטרים".

"מתחקור ראשוני של האירוע עולה שבמהלך הפעילות תקף צעיר את אחת השוטרות. במהלך המעצר החשוד התנגד, התפרע ונפצע בפניו. מיד לאחר מעצרו ועם בירור מוגבלותו החליט קצין המשטרה שנכח בשטח על שחרורו לאלתר והוא טופל במקום ע"י מד"א. יחד עם זאת, נסיבות האירוע נבדקות ויתוחקרו במלואן", הוסיפו במשטרה.