בלי הסדרה - אין ממשלה

29 פעילים מרכזיים בבית היהודי והאיחוד הלאומי קוראים לראשי המפלגה לא להיכנס לממשלה בלי הסדרת ההתיישבות הצעירה.

ערוץ 7 , י"ח באייר תשע"ט

מבואות יריחו
מבואות יריחו
צילום: דוברות סגן שהב"ט

29 חברי מרכז במפלגות הבית היהודי והאיחוד הלאומי פנו במכתב לראשי המפלגה הרב רפי פרץ ובצלאל סמוטריץ', בקריאה שלא לחתום על ההסכם הקואליציוני עם הליכוד בלי אישור הסעיפים הנוגעים להסדרת ההתיישבות הצעירה ביהודה ושומרון.

המכתב נשלח לאור מידע שהועבר לחברי המרכז ולפיו נציגי הליכוד במו"מ טרם אישרו את הסעיפים האלו במסגרת המו"מ שנערך עם המפלגה.

"אנו מחזקים אתכם בדרישתכם לעגן במסגרת קווי היסוד של הממשלה המתגבשת את העברת חוק 'מרקם חיים' הנועד להסדיר את מעמד הישובים, והקמת רשות ההסדרה הנועדה להוציא לפועל את ההליך באופן מהיר ויעיל. דרישה זו גם מגובה בהתחייבות של נציגים רבים ממפלגות הימין, ערב הבחירות, לפעול שכך יהיה", נכתב במכתב.

''זהו צעד טבעי לקידום במסגרת ממשלה ימנית. אין שום סיבה או הצדקה להמשיך את המצב הנתון בו אנו שותפים בממשלות הימין המממשות את מדיניות השמאל הקיצוני ביחס לעשרות ישובים אלו,
ועל כן אנו קוראים לכם לעמוד על דרישות אלו ולא להיכנס לממשלה לפני שאלו מעוגנות היטב בקווי היסוד שלה במסגרת ההסכמים הקואליציוניים ונכנסות להליך ביצוע החל מיומה הראשון", הוסיפו הפעילים.

נציין כי חוק "מרקם חיים" עלה להצבעה טרומית בשלהי הכנסת הקודמת. הליך החקיקה נקטע באיבו עם פיזור הכנסת וכעת דורשים הפעילים לעגן במסגרת ההסכמים הקואליציוניים את חידוש החקיקה מיד עם הקמת הממשלה.

בין חברי המרכז החתומים על המכתב: אבינועם גואלמן יו"ר סניף בנימין, אייל פישלר יו"ר סניף מעלה אדומים, אייל אסעד יו"ר הפורום הדרוזי, יהושע שרמן, הושעיה הררי ועידו מאושר.