הפגנת שמאל, מאיימן עודה ועד גנץ

תגובות בימין נגד הפגנת השמאל הערב (מוצאי שבת) בתל אביב. "תומך הטרור איימן עודה נואם והאסיר המשוחרר מפגין נגד השחיתות".

ערוץ 7 , כ' באייר תשע"ט

הפגנת השמאל בתל אביב
הפגנת השמאל בתל אביב
צילום: Tomer Neuberg/Flash90

בליכוד הגיבו להפגנת השמאל הנערכת הערב (מוצאי שבת) בתל אביב, "תומך הטרור איימן עודה נואם בברכת לפיד וגנץ, והאסיר המשוחרר אהוד אולמרט מפגין 'נגד השחיתות'. איזו בדיחה!"

חבר הכנסת אריאל קלנר מהליכוד אמר "ההפגנה בתל אביב זו הפגנה נגד הדמוקרטיה. המשתתפים משתייכים לקבוצה שלא מסוגלת להשלים עם תוצאות הבחירות ונותנים במה לשמאל הקיצוני.

קואליציית מתנגדי הדמוקרטיה והשמאל, מאיימן עודה ועד גנץ, באה לעשות דה לגיטימציה לנבחרי הציבור וליסודות המשטר הדמוקרטי בישראל. לא יעזור להם! אנחנו כאן ונישאר כאן לטובת כלל עם ישראל והרוב שבחר בשלטון הימין והליכוד".

חבר הכנסת, ד"ר שלמה קרעי (הליכוד) הגיב, "‏בכחול לבן מדברים על התחלה, על תנועה בחיתוליה. זו גניבת דעת. זה אותו יאיר לפיד, זו אותה יש עתיד. אלה אותם אנשים וזו אותה שנאה".

יו"ר חד"ש-תע"ל אימן עודה אמר בהפגנת האופוזיציה: "אני נמצא כאן היום כי אני מאמין בשותפות יהודית-ערבית. אני מאמין שזו הדרך היחידה לתקווה ולשינוי בארץ ובמדינה. נאמר לי שעצם העובדה שאני עומד פה זה הישג. אני חושב שזה הישג אבל אני לא מסתפק בו. אני רוצה להיות חלק אמיתי משינוי במדינה".

יו"ר מרצ, ח"כ תמר זנדברג, קראה מעל הבמה את האישומים שעליהם המליץ היועמ"ש אביחי מנדלבליט להגיש נגד נתניהו, בכפוף לשימוע. "שוחד מרמה והפרת אמונים הן שלוש הסיבות להמציא פתאום חוק חסינות פרסונלי. ממש פסלון חסינות אישי לשירותו של חשוד בשוחד. ואיך אמר מיקי זוהר? 'זה שזה אישי לא אומר שזה פרסונלי'. אז מיקי זוהר – זה אישי!", אמרה.

"זה אישי לכל אחת ואחד מאיתנו. זה אישי לכל הומו או לסבית שהלכו לבית המשפט לבקש צו הורות שסמוטריץ או ליצמן לא רוצים לתת. עכשיו הם מבקשים כסף ל'חיזוק המשפחה' רק מהסוג שלהם. זה אישי למשפחה ערבית שרצתה לשכור דירה או לעשות מנוי לבריכה. הם מחוקקים את חוק הלאום כדי למנוע את זה. זה אישי לאישה שרצתה לעלות לאוטובוס ואמרו לה מהדלת האחורית. זה אישי לפלסטינים שגנבו להם אדמות פרטיות כי הממשלה העבירה חוק שמותר", הוסיפה.

ח"כ משה יעלון מכחול לבן, קרא לחברי מפלגתו לשעבר, הליכוד, לצאת נגד כוונות החקיקה, "איפה אתם חברי הקואליציה? איך תסתכלו על עצמכם במראה? לדברי יעלון, "מדינת ישראל חזקה כדי להגן על עצמה מפני אויבים מבחוץ, יש לנו צבא חזק, צה"ל יודע להגן מפני איומים מאיראן, חזבאללה, חמאס ודאעש, צה"ל לא יודע להגן עלינו מפני שחיתות ופילוג".