ביטול ההתנתקות - דרישה חוצת מפלגות

ראשי סניפים בכירים של הליכוד והבית היהודי: "הכניסו את ביטול חוק ההתנתקות לקווי היסוד של הממשלה".

ערוץ 7 , כ"א באייר תשע"ט

ח"כים בחומש. ארכיון
ח"כים בחומש. ארכיון
צילום: רועי חדי

שמונה ראשי סניפים בכירים של הליכוד ושל הבית היהודי, כולם ממרכז הארץ, תומכים בדרישת איחוד מפלגות הימין להכניס את החוק לביטול חוק ההתנתקות לקווי היסוד של הממשלה.

בין ראשי הסניפים שהצטרפו לדרישה מהליכוד: יו"ר סניף רעננה - רחלי בן ארי סקעת, יו"ר סניף גבעת שמואל - אלחנן אנגלסמן, יו"ר סניף ראש העין - מתי יצחק ויו"ר סניף כפר סבא - אורן כהן.

ראשי הסניפים של הבית היהודי שהביעו תמיכה בדרישה המשותפת: יו"ר הבית היהודי בחיפה - יואב רמתי, יו"ר סניף אילת - משה וילף, יו"ר סניף גבעת שמואל - שמוליק מאירוביץ' ויו"ר סניף ירושלים - איציק משה.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, מגורש משא - נור בעצמו, המוביל את הדרישה אמר: "ברור כשמש שמדובר בדרישה שהיא חוצת מפלגות וסקטורים. יש רוב להצעת החוק לביטול חוק ההתנתקות בצפון השומרון הן בקרב השרים המיועדים, והן בקואליציה כולה. כ- 30 חכים מתוך 35 חכים של הליכוד תומכים בדרישה. אין שום סיבה שיימנע מיהודים להיכנס לשטח שנמצא בשליטה ישראלית מלאה רק בשל חוק שאין חולק על כך שהוא היה טעות. אני קורא לראש הממשלה להוביל את המהלך הזה, גם בימים קשים אלו".

החוק לביטול חוק ההתנתקות מצפון השומרון, הוא חוק שיאפשר את החזרת חופש התנועה לישראלים בישובים שנעקרו בגירוש בצפון השומרון: גנים, כדים חומש ושא - נור, יישובים שכולם נשארו בשליטה ישראלית מלאה, אולם רק חופש התנועה נשלל שם מישראלים.