נתניהו: לא צריך לגרור את המדינה לבחירות נוספות

ראש הממשלה הבהיר בפתח ישיבת הממשלה כי הוא איננו מעוניין ללכת לבחירות חוזרות, "ברצון טוב אפשר לפתור את הבעיה הזאת".

ערוץ 7 , כ"א באייר תשע"ט

נתניהו בישיבת הממשלה
נתניהו בישיבת הממשלה
צילום: חזקי ברוך

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס בפתח ישיבת הממשלה השבועית לגל השריפות שפקד את ישראל בסוף השבוע, והודה למדינות ששיגרו לישראל סיוע בכיבוי אווירי.

"קודם כל אני מבקש לשבח את לוחמי האש, השוטרים, הטייסים וכל כוחות הביטחון שפעלו ביומיים האחרונים לכבות את השריפות ולהציל חיים", פתח נתניהו. "שמעתי שאמרו שהסיוע האווירי שהבאתי ממדינות אחרות היה 'מיותר'. אני דוחה את זה על הסף - הוא לא מיותר. כשאנחנו מדברים על הצלת חיים עדיף עודף מאשר חוסר, וכך פעלנו".

"בהזדמנות הזאת אני רוצה להודות למנהיגי המדינות הרבות ששלחו לנו סיוע אווירי. זה חשוב, וזה מעיד גם על שיתוף הפעולה של ישראל, ועל מעמדה של ישראל. עם זאת, הנחיתי להכין הגדלה נוספת של כוח הכיבוי האווירי שלנו, כדי שהוא יוכל לפעול גם בלילה, אם אפשר. זה קשה, אבל אנחנו רוצים להשיג גם את היכולת הזאת", הוסיף ראש הממשלה.

נתניהו ציין עוד, "ביקשתי להיות מעודכן באופן אישי על מהלכי השיקום. ראיתם את הבתים, את האנשים, זה קורע לב לראות אנשים שהבית שלהם נשרף כליל. אנחנו נעזור בכל דרך כדי לשקם את המקומות שנפגעו".

בהמשך התייחס ראש הממשלה גם לקשיים בהרכבת הקואליציה והבהיר כי הוא איננו מעוניין לגרור את מדינת ישראל למערכת בחירות חדשה.

"ברצון טוב אפשר לפתור את הבעיה הזאת. אם לא רוצים ורוצים לכוון את זה לכיוון מסוים, זה מצער. אני לא חושב שצריך לגרור את המדינה לבחירות נוספות אבל אולי יש מי שרוצה את זה", ציין נתניהו.

עם זאת, ראש הממשלה בחר שלא להשיב על השאלה האם הליכוד יניח על שולחן הכנסת הצעת חוק לפיזור הכנסת.