הדרך הנכונה והבטוחה ללקיחת הלוואה

חתונה או טיפול שיניים גדול? אם החלטתם לקחת הלוואה אתם חייבים לדעת איך לעשות את זה נכון.

ערוץ 7 , כ"ג באייר תשע"ט | עודכן: 12:27

הלוואת אשראי. אילוסטרציה
הלוואת אשראי. אילוסטרציה
צילום: iStock

בחיים יש לפעמים הוצאות כספיות לא צפויות ויש גם כאלה צפויות כגון חתונה או טיול גדול, אבל לא תמיד יש לנו את כל הכסף למטרה זו באופן נזיל.

במצב כזה אנשים רבים יחליטו לפנות אל הבנק ולבקש הלוואה. למי כדאי לפנות במצב כזה ואיך עושים את זה נכון?

בשיחה עם ערוץ 7 סיפר יוסי יוסף, מנהל מכירות אשראי מוכוון בחברת max, על ההלוואות שהם מציעים ובכלל, מתי ואיך כדאי לקחת הלוואה ומתי לא.

יוסף הסביר, "מה שאנחנו מציעים זו הלוואה לכל מטרה, זאת הלוואה שכל אחד יכול לקחת אותה למה שהוא רוצה. יש כאלה שיקחו אותה לחופשה, או לסגור את המינוס ולשפץ את הבית ויש כאלה שיקחו הלוואה לחתונה".

בחברת max מציעים הלוואה עד 100,000 שקלים בהחזר של עד 60 תשלומים.

"המוצר הזה הוא מאוד מאוד מתאים לחתונה", אמר יוסף, "במיוחד עכשיו שאנחנו אחרי ל"ג בעומר וזאת עונת החתונות. חתונה זו הוצאה לא קטנה וזה יכול להיות מושלם הן מבחינת פריסת התשלומים והן מבחינת הנוחות של ההלוואה".

"אגב, אנחנו החברה היחידה שמאפשרת דחיה של התשלום עד חצי שנה ללא תשלום ועד שנה בתוספת של ריבית גישור זה גם אופציה שאנחנו מאפשרים ללקחות שלנו, הוא הדגיש.

יוסף הסביר למי לא כדאי לקחת הלוואה. "אנחנו ממליצים ללקוח על אשראי אחראי, אנחנו לא דוחפים אשראי. אנחנו באמת משתדלים לתת הלוואות בצורה אחראית לשימוש נכון של הלקוח, אנחנו יודעים להמליץ איזה סכום כדאי לקחת ואיזו פריסה לפי פרטים מסוימים שהלקוח יספר לנו. אנחנו גם עושים את הבדיקות שלנו מאחורי הקלעים כדי לדעת באיזה סכום של הלוואה הלקוח יוכל לעמוד. אנחנו משתדלים כמה שיותר להתאים את המוצר ללקוח הספציפי.

הוא הוסיף, "כל אדם יודע ומכיר מה ההכנסה החודשית שלו וכדאי גם להכיר ולדעת מה ההוצאות החודשיות. מה שאנחנו תמיד אומרים זה לוודא ולבדוק תמיד שהוצאות לא עוברות את ההכנסות וההתנהלות היא נכונה, ושאם אתה תיקח אשראי עכשיו והתשלום החודשי שלו 'יחנוק' אותך ויביא אותך לחריגה בכל חודש זה לא חכם, כנראה שנדרש פה קצת מעבר ולא לקחת הלוואה כדי 'לסתום חורים'.

הוא הסביר איך להתארגן לקראת לקיחת הלוואה. "אדם צריך לשבת עם דף ועט ולרשום מה ההוצאות וההכנסות שלו כל חודש ולראות שהוא באמת עומד ונמצא בתוך מאזן שהוא נכון ולא מכניס את עצמו בכל חודש לבור יותר גדול".

על היתרון בלקיחת הלוואה מגוף חוץ בנקאי הסביר יוסף כי "היתרון בלקחת אשראי חוץ בנקאי זה שזה באמת מקור אשראי נוסף. זאת מסגרת אשראי שניתנת על ידי חברת max שלא קשורה לשום מסגרת אשראי, בבנק זה אובליגו נוסף".

הלוואות מאפשרות לנו לצמוח ונותנות לנו אוויר לנשימה כאשר הן ניטלות בחוכמה ובשיקול דעת. כאשר אתם מחליטים לקבל הלוואה זכרו לקחת בחשבון את כלל השיקולים, הגוף המלווה, תנאי ההלוואה וכמובן יכולת ההחזר שלכם. החיים מלאים בהפתעות והוצאות לא צפויות אם בחרתם לקבל אשראי זכרו לבדוק שמדובר בגוף מוכר ואמין שיאפשר לכם גמישות מקסימלית בתנאים הוגנים.

הכתבה הינה בשיתוף עם max מבית לאומי קארד
אי עמידה בפירעון ההלוואה עלולה לגרור ריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל | כפוף לאישור ולתנאי החברה | הצעת ההלוואה תינתן בהתאם לנתוניו האישיים של הלקוח | דחיית החזר ההלוואה בכפוף לתשלום ריבית גישור |
המודעה אינה מהווה הצעה למתן אשראי | המלווה: מקס איט פיננסים בע"מ | קיים היתר עסקה