יועז הנדל: הערבים הם חלק מהחברה הישראלית

''אני מתנגד לשיתוף פעולה עם כהנא בשל פגיעתם בחוסן הדמוקרטי ולשיתוף פעולה עם לאומנות ערבית שמתנגדת לקיום מדינת לאום יהודית".

ערוץ 7 , כ"א באייר תשע"ט

ח"כ יועז הנדל
ח"כ יועז הנדל
צילום: Noam Revkin Fenton/Flash90

חבר הכנסת יועז הנדל (כחול לבן) הסביר אחר הצהריים (ראשון) מדוע נעדר מהפגנת השמאל שהתקיים במוצאי שבת בתל אביב, לאחר שנודע כי ח"כ איימן עודה עומד לנאום על הבמה.

''הערבים הם חלק מהחברה הישראלית. אין באמת חלופה לדו קיום. חובות וזכויות שווים לכל אחד במדינה יהודית ודמוקרטית. רוב שמגלה סובלנות כלפי המיעוט ולא פחות חשוב מכך - מיעוט שמגלה סובלנות כלפי הרוב וסמליו במדינת לאום", כתב הנדל בדף הפייסבוק שלו.

לדבריו, המעשה הנכון למי שמאמין בכך הוא שיתוף פעולה עם הכוחות שמאמינים בישראליזציה ומתינות, ''לצד התנגדות נחרצת לכוחות הלאומנים. זו עמדה עקבית ועקרונית.

''אני מתנגד לשיתוף פעולה עם כהנא בשל פגיעתם בחוסן הדמוקרטי ולשיתוף פעולה עם לאומנות ערבית שמתנגדת לקיום מדינת לאום יהודית. אמרנו זאת בבחירות. כתבתי זאת בכל מקום במשך שנים ושום דבר לא השתנה עכשיו", הזהיר.

ח"כ הנדל הוסיף כי ''האחריות על הדו קיום היא שלנו. כמו האחריות למאבק בלאומנות הערבית. הצביעו לנו אנשי ימין ממלכתי, מרכז ושמאל ציוני שמאמינים בכך בכל לבם. אני מחויב להם, לא לאף אחד אחר.

''המאבק על חיזוק הדמוקרטיה הישראלית, טוהר מידות וממלכתיות משותף לכולנו. כך הצורך לשמר את מגבלות הכוח בכל מקום, תמיד. אף אחד לא מעל הבסיס הזה. תודה למי שיצא מהבית עם האמונה הזאת.

''אנחנו תומכים במדינת לאום יהודית ודמוקרטית. בשני החלקים בכל העוצמה. אין לי דרך אחרת ולא ארץ אחרת", סיכם הנדל את הפוסט שפרסם בפייסבוק.