יום ירושלים: לבקר, לבלות, לאכול, ליהנות

כמה סיבות מצוינות לעלות לירושלים וליהנות עם כל המשפחה באטרקציות השונות

קובי פינקלר , כ"ב באייר תשע"ט

לעלות לירושלים
לעלות לירושלים
צילום: קובי פינקלר

מחפשים הזדמנות לעלות לבירה? מה טוב יותר מלהגיע לירושלים סביב חגיגות ה-52 לאיחוד העיר שיצוין ביום ראשון כ"ח באייר.

לרגל החגיגות ריכזנו עבורכם מקבץ המלצות מיוחד לבילוי מושלם עם כל המשפחה בעיר ליום או יומיים. רבים מהמוסדות בעיר, כמו גם המסעדות והמלונות החליטו לצאת בהטבות מיוחדות לחוגגים.

אז קדימה, צאו לדרך...

היכן מבלים?

חדש ברובע היהודי - מחירי השקה מיוחדים החל מיום ירושלים ועד סוף הקיץ.

לרגל יום ירושלים, מזמינה החברה לשיקום ופיתוח הרובע היהודי בירושלים את הקהל הרחב לעלות לעיר הבירה וליהנות מחוויה משפחתית הכוללת משחק חוויתי למשפחות - בקצב הרובע - משחק ניווט אינטראקטיבי, סיורים ברחבי הרובע היהודי וכניסה משולבת לאתרים השונים. מחירי השקה מיוחדים לסיורים ולפעילויות החל מיוני עד סוף אוגוסט.

סיורי JTOUR – 3000 שנה בשעתיים. הסיורים בעברית ובאנגלית

סיורים לבודדים ולקבוצות שיחנכו לראשונה ביום ירושלים. הסיורים יפעלו באופן סדיר ומדי יום. במשך הקיץ בלבד, הסיורים ניתנים (בעברית ובאנגלית) במחירי השקה: 25 ₪ בלבד למבוגר ו-10 ₪ לילד (מגיל 3 ועד 18).

ביום ירושלים יצאו סיורי JTOUR 3000 שנה 'בשעתיים' בעברית בשעה 11:00, 13:00, 15:00 ובאנגלית בשעה 12:00 ו-14:00. היציאה לסיורים מותנית בהרשמה מראש באתר: www.JTICKET.org.il

מסלול הסיור: יציאה משער יפו, מול מרכז המידע של משרד התיירות. דרך השוק, שם יפגשו המשתתפים עם בעלי חנויות אותנטיות, ויעברו ליד אכסניית המצודה עד לתצפית על ארבעת הרובעים. הסיור יעבור דרך הסמטאות הקסומות של הרובע היהודי אל החומה הרחבה שבנה המלך חזקיה לפני 2700 שנה, משם לקארדו ביזנטי, מחודש בפסיפסים יפהפיים, הרחוב הראשי של ירושלים לפני כ-2000 שנה.

דרך כניסה נסתרת השמורה רק למסיירי תיירות הרובע, יכנסו למרתף של בית יהודי מימי בית המקדש השני, יטפסו לבית כנסת החורבה ויעלו לכיפה, שם ייהנו מנוף מרהיב מהתצפית היפה ביותר בירושלים.

הסיור ימשיך בסמטאות הקסומות של הרובע היהודי לאתר הבנייה של אחד מבתי הכנסת המפוארים והמיוחדים בעולם, 'תפארת ישראל'. משם ימשיכו לרובע ההרודיאני, ויתארחו בסלון עשירי ירושלים בתקופת בית המקדש השני. הסיור יסתיים בכותל המערבי, מקום מושא התפילה של העם היהודי לאורך כל הדורות. (יתכנו שינויים במסלול).

כרטיס JTICKET בעברית ובאנגלית

החברה לשיקום ופיתוח הרובע היהודי בירושלים, יזמה את J TICKET -כרטיס משולב ומוזל של האטרקציות והאתרים השווים בעיר העתיקה. מדובר במיזם שמטרתו להקל על התייר בבחירת האתרים והפעילויות, ולהפחית בעלויות. את הכרטיסים ניתן לרכוש באתרי התיירות ברובע. הכרטיס ניתן למימוש במשך חודש, כאשר המימוש של כניסה לאתר או כל פעילות אחרת, הינו חד פעמי.

ניתן לבחור ארבע אטרקציות/ פעילויות/ אתרים מהרשימה המוצעת: מערת צדקיהו, ארבעת בתי הכנסת הספרדים, הרובע ההרודיאני, טיילת החומות (דרומי), בית כנסת החורבה, בית פלוגת הכותל, המגדל הישראלי, מרכז אריאל לבית ראשון (יד בן צבי), הבית השרוף המחודש, חווית התנ"ך VR, לחיות את התנ"ך, מוזיאון חצר היישוב הישן, מרכז מורשת מנחם בגין, רכבת הכותל, בית הכנסת מנחם ציון. מחיר הכרטיס: 85 ₪. לרכישת כרטיסים ולמידע נוסף: www.JTICKET.org.il

בקצב הרובע - משחק חדש למשפחות - בעברית בלבד

חווית גיבוש משפחתית והרבה כיף ברחבי הרובע היהודי. כל משפחה תקבל תיק עם משימות ואביזרים ותצא להרפתקה בין הסמטאות הקסומות ומתחת לאדמה ברחבי הרובע היהודי. המשחק יפגיש את המבקרים עם עברה המפואר של העיר העתיקה לאורך כל תקופות ההיסטוריה, במהלכו יפענחו כתב סתרים, ירכיבו פאזלים, ישחקו במסלול בין עתיקות ומסתורין ויסיימו עם בובות משחק של התקופות ההיסטוריות בירושלים שיזכירו למשתתפים מה עבר על העיר הכל כך מיוחדת – ירושלים.

מחיר מיוחד ליום ירושלים: רק 95 ₪ למשפחה במקום 125 ₪. רוכשי המשחק זכאים

להשתתף בסיור JTour – 3000 שנה בשעתיים, בחינם! חובה להירשם מראש: www.JTICKET.org.il

בריחה אל העבר - משחק אינטראקטיבי - בעברית בלבד

משחק אינטראקטיבי חדש לכל המשפחה נחנך בימים אלה ברובע היהודי. מחלקת התיירות של החברה לשיקום ולפיתוח הרובע היהודי, בשיתוף חווית התנ"ך משיקות "רכבת מהירה" שתיקח את המבקרים ברובע למסע מרהיב אל העבר באמצעות טכנולוגיה עתידנית, בתפאורה היפה בעולם, של הרובע היהודי בעיר העתיקה בירושלים. המשתתפים במשחק יעברו בין סמטאות הרובע, מעברים תת קרקעים נעלמים וחפירות, יגששו את דרכם בפענוח ובפיתוח כתבי חידה מאתגרים. את המשחק ילוו עזרים טכנולוגיים מהמתקדמים ביותר בתחום, טאבלטים וטכנולוגיית מציאות רבודה, ייעודיים לחוויה תיירותית בלתי נשכחת. אורך החוויה כשעה וחצי.

עלות מיוחדת ליום ירושלים 225 ₪ בלבד למשפחה במקום 250 ₪.

בהזמנה מראש בלבד באתר www.rova-yehudi.org.il. את הטאבלטים אוספים בקארדו המקורה בחוויית התנ"ך.

שעות יציאה לפעילות: 10:00, 12:00, 14:00, 16:00. רוכשי המשחק זכאים להשתתף בסיור JTour – 3000 שנה בשעתיים, בחינם! הרשמה מראש בלבד: www.JTICKET.org.il. ניתן לקנות כרטיסים בקופות האתרים ובמרכז המידע בכיכר החורבה. הזמנת כרטיסים מראש דרך האתר www.rova-yehudi.org.il.

מוזיאון ידידי ישראל

אירוע חגיגי לציון יום ירושלים. האירוע יערך ביום שני ה-3.6 בשעה 11:00 עד 12:30. בליבו של האירוע, סא"ל במיל' יורם זמוש, מפקד פלוגה 71 בצנחנים, יספר על היום ההיסטורי בו אוחדה ירושלים אחרי 2,000 שנות גלות. מר זמוש יספר על עדותו האישית כצנחן במלחמת ששת הימים, שלחם בעוז והוביל את פלוגתו בכיבוש ירושלים עד שתלה את דגל ישראל בהר הבית.

בנוסף, האירוע יכלול הופעה של להקה צבאית ותערוכה מיוחדת שתוצג בשבוע זה בלבד עם מוטיבים המאפיינים את ירושלים ההיסטורית.

מחירים: בשבוע של יום ירושלים, בין התאריכים 2-8.6.19 המוזיאון מציע מבצע לכל המשפחה – שני מבוגרים + שלושה ילדים במחיר 100 ₪.

כתובת: יוסף ריבלין 20 ירושלים (צמוד לכיכר החתולות).

הסיור במוזיאון באורך כשעה ומתקיים בעברית, אך ניתן לקבל הדרכה ב-16 שפות נוספות.

יש לתאם סיור מראש: reservations@fozhc.com או בטלפון: 02-5329400

מוזיאון ידידי ישראל מציג עשרות מיצגים בטכנולוגיות המתקדמות מסוגן בעולם, בניהם מייצגים מתחלפים שלכל אחד מאפיינים כמו מסכי מגע, אלמנטים אור קוליים וטכנולוגיות אור המכוונות לפי תנועות המבקרים. המבקרים ייחשפו לסיפורם של ידידנו מעמים שונים בעולם, שסייעו לעם היהודי ולקידום הקמתה של מדינת ישראל, כדוגמת: אורד וינגייט, המלכה אליזבת, ראול ולנברג, אוסקר שינלדר ועוד.

הגן הבוטני האוניברסיטאי בגבעת רם כניסה חינם ביום ירושלים

ילדים ומבוגרים מוזמנים ליהנות מסיורים עצמאיים בגן הבוטני המצוי בשיא פריחתו. בכל חלקות הגן הייחודיות יוכלו המבקרים לחזות בנופים משתנים בתקופה היפה בשנה וליהנות מאתר טבע ירוק בליבה של ירושלים.

הילדים מוזמנים ליהנות ממשחקי חוץ בשביל התגליות רצוף המשחקים, לחפש 'זהב' וליהנות מאזורי המים והאדמה.

לפרטים נוספים: הגן הבוטני, 02-6794012 www.botanic.co.il

פלסטיקולוג'י במוזיאון המדע ע"ש בלומפילד 1+1 חינם לבודדים בתאריכים 3-7/6

פלסטיק הפך להיות חלק בלתי נפרד מחיינו, הוא נמצא כמעט בכל פינה ומשמש אותנו ביום יום אך מה באמת אנחנו יודעים על פלסטיק? לא הרבה. מבחינה מדעית ועיצובית פלסטיק הוא חומר גלם מרתק, מחולל מהפיכות חברתיות וצרכניות, בעל מחזור חיים כמעט אינסופי, מועיל ולא תמיד חיובי, שמיש מאוד ויחד עם זאת מעורר מחשבה על האחריות הסביבתית הנלווית לו.

מוזיאון המדע ע"ש בלומפילד בירושלים מזמין אתכם ילדים, הורים, סבים, סבתות, בני נוער עם כל המשפחה להכיר את הפלסטיק: עיצוב מפלסטיק, חדשות ומיחזור. בין שלל הפעילויות בנושא הפלסטיק תוכלו ליהנות ולהשתתף בהדגמה מדעית מסקרנת, ליצור ארנק צבעוני משקיות פלסטיק בסדנת בנייה ובסיומה לקחת את הארנק המעוצב הביתה. לגרוס בקבוקי פלסטיק וליצור מוצר חדש לגמרי במפעל מיחזור שהוקם במיוחד במוזיאון. לצפות בעבודת מדפסת תלת מימד ענקית, מיצבי אמנות מרהיבים שכולם פלסטיק, סרט תלת מימד 'מסע אל החלל' ועוד ועוד.

מחיר: 45 ₪ (מתחת לגיל 5 - חינם) / כרטיס משפחתי 160 ₪, סרט בתלת ממד 10 ₪

לפרטים טל' 02-6544888 / www.mada.org.il

מוזיאון המוזיקה העברי בירושלים (ביום ירושלים 50% הנחה לכניסה. ילדים עד גיל 10 וחיילים במדים חינם ביום ירושלים)

מוזיאון המוזיקה העברי מזמין את הקטנים והגדולים לבקר במוזיאון היחיד בישראל המוקדש למוסיקה ושירה עברית מהתפוצות. הביקור בשבעת חללי המוזיאון מתבצע בהדרכת 'סבא לוי', המדריך הווירטואלי, המלווה את מבקרי המוזיאון באמצעות הטאבלט הניתן בכניסה. מבקרי המוזיאון מוזמנים להצטרף למשחקים האינטראקטיביים הקיימים בכל חלל.

לדוגמה בחלל מרכז אסיה: המבקרים מוזמנים להשתתף במשחק אינטראקטיבי בסגנון 'גיטר הירו' ולהנות מהתנסות בכלי נגינה עתיקים כמו זורנה כורדית, זארב פרסי, רובאב בוכרי, פאנדור קווקזי ועוד. בחלל המוקדש למסורת המרוקאית ולהשפעות ספרדיות – מרוקו אנדלוסיה – ייהנו מהבקרים מסרטון המציג את התרבות המקומית וכלי הנגינה הייחודיים לאזור זה ויכולים להצטרף למשחק אינטראקטיבי. פינת האזנה מיוחדת ימצאו המבקרים בחלל המאפיין מוסיקה מאזור עיראק סוריה מצרים והודו, והזמנה להצטרף למשחק האינטראקטיבי העוסק בסגנון המוסיקלי הייחודי לארצות אלו.

בחלל ארצות הבלקן מוזמנים המבקרים לבדוק את מיומנותם בכלי נשיפה אופייניים לאזור ולצפות בסרטון בו יספרו יהודים שחיו באזור על התרבות המיוחדת ואורח החיים המוסיקלי הייחודי בבלקן.

התנסות בכלי הקשה אלקטרוניים, הכרת כלי הנגינה אפריקאים כמו פעמון דון דון, תוף גינאה, נבל אתיופי שופרות תימנים ועוד ממתינה למבקרים בחלל אפריקה ותימן. בגולת הכותרת של המוזיאון, החלל העברי, המוקדש לקיבוץ הגלויות ולעבר המוסיקלי המיוחד של ארץ ישראל וירושלים, המבקרים יוכלו ליהנות מסיור בדגם בית המקדש

הווירטואלי באמצעות משקפי מציאות מדומה (במוזיאון ישנם 16 עמדות), מה שהופך את הביקור במוזיאון לחוויה מרגשת וייחודית. במהלך הסיור ילמדו המשתתפים על הסגנונות המוזיקליים השונים אשר השפיעו על המוזיקה והשירה שהיו נהוגים בתפוצות בהם חי העם היהודי.

מוזיאון המוזיקה העברי – רחוב יואל משה סולומון 10 נחלת שבעה.

ילדים עד גיל 10 וחיילים במדים כניסה חינם ביום ירושלים.

יום ירושלים שעות פתיחה – 09:30-20:30. לפרטים נוספים 02-5406505

מוזיאון מנחם בגין – מסע מרגש בעקבות חייו של מנהיג ומופע ניגון ירושלמי מיוחד ביום ירושלים

חוויה אור-קולית הלוקחת את המבקרים למסע בזמן בעקבות סיפור חייו של ראש הממשלה השישי של מדינת ישראל. דרך סיפורו של המנהיג שסחף המונים, מזמן המוזיאון מפגש עם כמה מהאירועים הדרמטיים והמרגשים בתולדות מדינת ישראל.

למוזיאון תרגום סימולטני לשפות: אנגלית, פורטוגזית, צרפתית, רוסית, ספרדית וערבית

שעות פתיחה: בימים א, ב, ד, ה, בשעות 9:00-17:00 יום ג' 9:00-19:00 יום ו' 9:00-12:30 המוזיאון בסיורים מודרכים ותיאום מראש.

מופע ניגון ירושלמי - חברי ההרכב 'ניגון ירושלמי' יפגשו על הבמה במרכז בגין להופעה אנרגטית, מלאה וחגיגית לכבוד 'יום ירושלים' – 2.6.2019 אנסמבל 'ניגון ירושלמי' יוצר ומלחין מוזיקה בהשראת השירה הירושלמית העתיקה: מזמורי תהילים, ניגוני עולי רגלים ופיוטים ישנים מתמזגים לסולם צלילים אחד המונח על אדמת ירושלים ומחפש את שער השמיים.

במופע 'אסיף' המאגד ואוסף את השירים והקטעים המוסיקליים שההרכב ביצע ב 11 שנות פעילותו, יבצע האנסמבל שחבריו יוצאים כעת לדרכים חדשות, את הניגונים המזמורים והפיוטים אותם אסף לאורך השנים וייקח את הקהל כולו למסע נדודים בין הצלילים, הבקשות, הזיכרונות ותקוות חדשות. פתיחת דלתות 20:00 תחילת מופע 20:30

עלות כרטיס: 60 ₪ ביום האירוע: 65 ₪

כתובת: רחוב ש.א.נכון 6 ירושלים (בין גן הפעמון לסינמטק). לפרטים נוספים: 025652011,025652018 www.begincenter.org.il

בית פלוגת הכותל – הטבה של 20% לרגל יום ירושלים

הסיפור המדהים שטרם סופר. מיצג חדש בלב הרובע היהודי

רבות סופר על תקופת המנדט הבריטי בארץ ישראל, על ירושלים שהייתה מוקד למלחמות ומאבקים, אך היוותה תמיד מקור לתפילות ולכיסופים בקרב העם היהודי.

מיצג חדש בלב הרובע היהודי, מביא לראשונה את סיפורה של פלוגת הכותל- סיפור שכמעט ונשכח מהיסטוריית הישוב היהודי בארץ ישראל. סיפורה של חבורת צעירים שפעלה בגבורה מול המנדט הבריטי לשימור המסורת והקשר בין העם היהודי לכותל המערבי. אורך המיצג: 35 דק'.

שעות פתיחה: 09:00-17:00 בתיאום מראש דרך מרכז מורשת בגין. 025652011, 025652018. www.begincenter.org.il

תיאטרון הקרון מעניק הטבה מיוחדת לכבוד יום ירושלים 1+ 1 להצגות בשבוע זה

תיאטרון הקרון מעניק הטבה מיוחדת לכבוד יום ירושלים 1+ 1 להצגות בשבוע זה

תיאטרון הקרון בירושלים הינו תיאטרון חזותי אמנותי לילדים המעודד סקרנות, חשיבה ודמיון אצל ילדים ומבוגרים כאחד. התיאטרון מופיע ברחבי הארץ עם למעלה מאלף הצגות בשנה ובעולם ( ארה"ב, המזרח הרחוק אירופה) מעל 150 הצגות בשנה. אמני תיאטרון הקרון זוכים בפרסים בינלאומיים וההצגות נחשבות כטובות בתחומן בעולם.

בשבוע שבו חל יום ירושלים ניתן לצפות בהצגות באולם הבית של התיאטרון בגן הפעמון, בהנחה מיוחדת לרגל יום ירושלים של 1+1. ההצגות שיועלו:

יום שני 3.6, בשעה 16:30 - לאט לאט כמו פיל - תיאטרון סיפור לפעוטות.

יום שלישי, 4.6 בשעה 17:00- פיית המרציפן.

למידע ורכישת כרטיסים

היכן אוכלים?

Harvey's Smokehouse משיקה תפריט חדש לרגל יום ירושלים ומעניקה קינוח חינם לשולחן.

אחת המסעדות החדשות והמפתיעות בירושלים - מעשנת העץ הראשונה בבירה שנפתחה לפני כשנה, מציעה למבקריה מגוון מנות ראשונות, עיקריות או כריכים של בשר ועוף מעושנים בעץ, בעישון איטי של 12-18 שעות, בסגנון ברביקיו אמריקאי.

ביום ירושלים תשיק המסעדה תפריט חדש שכולל אנטריקוט, אנטי פסטי, ירקות על האש, שורט ריבס על האש, כתף טלה, סלט סטייק מעושן ועוד. בנוסף, מציעה המסעדה מנות עיקריות ישר מגריל הבשרים' סנדוויצ'ים של בשר מעושן, ופלטות בשרים מעושנים בין 12 ל-18 שעות בהרכבה אישית ותעניק ביום ירושלים קינוח חינם לשולחן.

כשר למהדרין. בן שטח 7, ירושלים 02-6246444.
שעות פתיחה: יום א'-ה' 12:00-23:00 יום שבת: מצאת השבת-23:00

מסעדת נחמן בכיכר המוזיקה תעניק קינוח חינם לזוג סועדים ביום ירושלים.

מסעדת 'נחמן' החלבית בכיכר המוסיקה מתחדשת בתפריט חדש ורענן בסגנון ישראלי, בניצוחו של שף המסעדה החדש, אלכס פלטינסקי, בוגר בית הספר תדמור ובעל ניסיון קולינרי עשיר של למעלה מ-15 שנה.

התפריט החדש מציע מגוון מנות חלביות, צמחוניות וטבעוניות בסגנון ישראלי עם נגיעות איטלקיות וצרפתיות וללא גלוטן. בין היתר, מציעה המסעדה ארוחות בוקר המוגשות עד השעה 16:00, פיצות מהטאבון, פסטות טריות ומגוון מנות ראשונות ועיקריות, כשכל חומרי הגלם הם מהטריים ואיכותיים ביותר בשוק, וברובם תוצרת ישראלית.

המסעדה תעניק ביום ירושלים קינוח חינם לזוג סועדים. מסעדת 'נחמן' החלבית משתרעת על פני 220 מ"ר במתחם מעוצב עם כ-60 מקומות ישיבה בחלל המסעדה המרכזי, מתוכם 12 מקומות ישיבה באזור מיוחד לאווירה אינטימית ורגוע ובנוסף כ-40 מקומות ישיבה בחוץ, במתחם כיכר המוזיקה.

מבוא בית דוד 12, כיכר המוזיקה, נחלת שבעה. כשר למהדרין – הרבנות ירושלים, 02-9920540.

כינור בכיכר מעניקה כוס יין חינם לארוחה מלאה ביום ירושלים

מסעדת השף הירושלמית 'כינור בכיכר' הממוקמת בלב קומפלקס כיכר המוזיקה בירושלים, שהפכה לאחרונה לאחת המסעדות הכשרות המדוברות בעיר, השיקה השבוע תפריט קיץ חדש הכולל גם ארוחת טעימות בת שמונה מנות.

שף קובי קטני, השף הראשי של מסעדת כינור בכיכר, בנה תפריט חדש המורכב ממנות ראשונות ועיקריות, עשירות ומיוחדות עם נגיעות צרפתיות, המבוססות על המרכיבים הטריים והאיכותיים ביותר בשוק. בנוסף, יצא השף עם ארוחת טעימות של 8 מנות בעלות של 250 ₪. ביום ירושלים תעניק המסעדה כוס יין חינם למזמינים ארוחה מלאה.

'כינור בכיכר' משתרעת על שטח של כ- 200 מ"ר עם כ- 200 מקומות ישיבה. תפריט המסעדה מבוסס על בשרים מובחרים צלויים או מבושלים, דגים טריים ומגוון סלטים רעננים ממרכיבים עונתיים. במסעדה בר משקאות רחב ומרהיב ובו מיטב מותגי האלכוהול המובילים בעולם, בירות מקומיות ומיובאות מהחבית, וקפה של חברת 'וריניאנו' (Caffe Vergnano 1882) מבית הקלייה הוותיק ביותר באיטליה.

בנוסף, המסעדה מחולקת לשני חללים המאפשרים אפשרויות בילוי שונות: החלל המרכזי, נמצא בקומת הכניסה וקיימים בו 100 מקומות ישיבה עם כסאות בהתאמה אישית וספות יוקרתיות. החלל החיצוני, ממוקם ברחבת כיכר המוזיקה וכולל כ-100 מקומות ישיבה הפונים לרחבה המרכזית של 'כיכר המוזיקה' ולבמת ההופעות.

מעבר בית הכנסת 12, כיכר המוזיקה, נחלת שבעה. כשרות: בד"צ בית יוסף, 02-9944902.

אנדלוסיה מעניקה כוס בירה חינם בין 18:00-20:00

בר הקוקטיילים והטאפאסים במרכז העיר ירושלים שהפך תוך חודשים ספורים למקום הכי חם בעיר. מדובר במקום היחיד בארץ המשלב מנות שף כשרות, בר קוקטיילים ייחודים home-made, ומוסיקה המייצרים קונספט ואווירה צעירה של בילוי החל משעות הערב המוקדמות ועד השעות הקטנות של הלילה. המסעדה תעניק ביום ירושלים כוס בירה חינם בין השעות 18:00-20:00

על הצד הקולינרי במסעדה אמון שף שלומי אטון, בעל ניסיון קולינרי עשיר בסצנת האוכל התל אביבי והירושלמי. אטון יצר עבור אנדלוסיה תפריט טאפסים חדש ומיוחד המורכב משלוש קטגוריות של מנות צמחוניות- טבעוניות, דגים, ובשרים במטרה לתת מענה רחב לכל באי המסעדה.

במקום תפריט של עשרות קוקטיילים קלאסיים לצד מספר קוקטיילים נבחרים, המשלבים את עולם היין והפונצ'ים בסגנון ספרדי- ישראלי המתאים לקונספט המקום. שעות פתיחה: ימים א'-ה' בין השעות 18:00-1:00 ומוצ"ש 21:00 עד 01:00. מעבר בית הכנסת 12, כיכר המוסיקה, ירושלים. כשרות מהודרת, להזמנות: 02-6266306.

בלו- הול מיוזיק מעניקה כוס בירה חינם ביום ירושלים בין 18:00-20:00

בר המסעדה הירושלמי 'בלו הול מיוזיק' – שהוקם לפני כשני עשורים ומתהדר בתואר בר המסעדה הוותיק ביותר בעיר, הוקם על טהרת המוסיקה, ועבר לאחרונה שיפוץ כללי ומתיחת פנים במסגרת התאמתו לבר- מסעדה הפתוח בשעות הלילה הקטנות ומתאים לבילוי צעיר המשלב אוכל טוב, הופעות חיות, ובר אלכוהול עשיר. המסעדה תעניק כוס בירה חינם ביום ירושלים בין 18:00-20:00.

'בלו הול', משתרעת על שטח של כ- 220 מ"ר עם כ- 120 מקומות ישיבה, פתוחה לקהל החל מהשעה 18:00 ועד אחרון הלקוחות בשעות הקטנות של הלילה, כאשר עד השעה 22:00 המקום מתפקד כמסעדה, והחל מהשעה 21:00 מתקיימת במקום הופעה של מוסיקה חיה במגוון סגנונות ובימי חמישי בערב ההופעה ממשיכה עם דיג'יי במסיבת ריקודים לתוך הלילה.

המסעדה מחולקת לשלושה חללים שונים המאפשרים מגוון של אפשרויות בילוי שונות. בחלל המרכזי בקומת הכניסה, מוצבת הבמה, עליה מתקיימות ההופעות החיות. במתחם זה, מתקיים מדי יום שני ג'ם סשן- במה פתוחה השואפת לייצר סצנה מוסיקלית מקצועית של חובבי מוזיקה ואמנים מקצועיים.

חלקו השני של המסעדה הוא בר האלכוהול, שמגיש מגוון משקאות רחב ממיטב מותגי האלכוהול המובילים בעולם: מותגים מובחרים של וויסקי, שלל קוקטיילים, תפריט יין עשיר ובירות מקומיות ומיובאות מהחבית. חלקו השלישי של המסעדה הינו חדר פרטי לאירועים קטנים המכיל כ-20 מקומות ישיבה. יואל משה סולומון 12, 02-6256488.

מדיטה- תפריט חדש - 10% הנחה למזמינים ארוחה מלאה ביום ירושלים

מסעדת מדיטה, בבעלות שף מוטי אוחנה, עוברת מהפך קולינרי במסגרתו מתחדשת המסעדה בתפריט ביסטרו. התפריט החדש כולל מגוון נתחי בשר מובחרים המתיישנים במקום כמו פילה בקר, סינטה, אנטריקוט, פריים ריב, ושייטל. קטנות מהשדה - מנות המורכבות מירקות טריים הגדלים ביישובי דרום הארץ המקבלות טאצ' ייחודי, תפריט יינות עשיר, מידי חמישי החל מהשעה 21:00 דיג'יי קבוע לאווירה ייחודית.

מסעדת מדיטה תעניק ביום ירושלים 10% הנחה למזמינים ארוחה מלאה או ארוחת טעימות.

מסעדת הביסטרו מדיטה של השף מוטי אוחנה ומשה כהן, ממוקמת במתחם בית הנציב בירושלים נחשבת לאחת מהמסעדות הכשרות הטובות בבירה, כאשר חזון השותפים במדיטה הוא להגיש לאורחים מנות מהמטבח הים תיכוני, תוך הישענות על מנות ירושלמיות קלאסיות, לצד חידושים מהמטבח המודרני.

מסעדת מדיטה משתרעת על פני כ-350 מ"ר, עם כ- 180 מקומות ישיבה, כולל חדר פרטי לאירועים עד 110 איש, ושוכנת במתחם בית הנציב בתוך בניין מרהיב המעוצב בסגנון מודרני עם אלמנטים ים תיכוניים. מהמטבח הפתוח ממנו ניתן לראות את אופן הכנת המנות וצליית הבשרים, אל הטאבון המרכזי בו נאפים לחמים טריים לכל סועד ועד בר המשקאות המרכזי. בעיצוב המסעדה הושקעה מחשבה רבה לשדרוג החוויה הקולינרית.

בית הנציב, דרך חברון 101 א' ירושלים כשר – רבנות ירושלים טל' 02-5664466

תמול שלשום 50% הנחה על שתיה קרה ומשקאות הקיץ כולל בירות ביום ירושלים

תמול שלשום, המוסד הירושלמי ובית הקפה המיתולוגי של ירושלים, המשלב תחת קורת גג אחת בית קפה, מסעדה, ותרבות, בניהולם של הסופר דוד ארליך ושותפו דן גולדברג, חגג השנה חצי יובל להיווסדו וחווה שדרוג קולינרי.

בית הקפה הפך לבית קפה-מסעדה חלבי המציע תפריט ייחודי שנבנה בקפידה בהתאמה לאווירה המיוחדת במקום על ידי שף אדר קפלן-מור. התפריט מורכב מחומרי גלם איכותיים וטריים המטופלים במקצועיות ומיומנות גבוהה

הפונים לקהל הישראלי ולתיירים המבקרים בירושלים. בתפריטי המסעדה מנות שהן וורסייה למנות קלאסיות ממטבחים שונים ברחבי העולם. בנוסף ומגוון עשיר של מנות צמחוניות ומנות ללא גלוטן. ביום ירושלים מציעה

המסעדה 50% הנחה על משקאות הקיץ הקרים כולל תפריט הבירות ומשקאות אלכוהולים נוספים

מיקומו המיוחד במרכז המדרחוב של נחלת שבעה בבניין עתיק לשימור מהמאה ה-19, יחד עם האווירה הייחודית והרומנטית שלו, הפכו אותו לאחד המקומות המדוברים בעיר ובעל תהודה רחבה אף מחוצה לה. במקום מתקיימים ברציפות אירועי ספרות, הרצאות, תיאטרון, מוזיקה חיה ועוד, במתכונת קבועה של פעמיים בשבוע.

חלל המסעדה מהווה גם חנות ספרים - בין הקשתות והקירות העתיקים ישנם מדפים עמוסי ספרים, תערוכות ציורים ועבודות אומנות. במסעדה כ-80 מקומות ישיבה והיא משתרעת על פני שטח של כ-120 מ"ר המחולק לשלושה חללים - שני חדרים סגורים, וחלל פתוח המאפשר ישיבה במרפסת שקטה ומוארת באוויר הירושלמי הצלול.

כל שולחן ופינת ישיבה במסעדה קרוי על סיפור מבין שלל הסיפורים שנצברו בהיסטוריה המפוארת של המקום, תפריטי המסעדה מוגשים בצורת ספר כרוך, וכלי ההגשה יושבים על "פלייסמנטים" מאוירים באווירת המקום.

רחוב יואל משה סלומון 5 ירושלים, מדרחוב נחלת שבעה טל. 02-6232758 www.tmol-shilshom.co.il

למה שלא תישארו ללילה?

ירושלים מציעה מגוון אפשרויות לינה אם במרכז העיר או מלון רמת רחל המלון הקיבוצי היחיד בעיר הממוקם כ-10 דקות נסיעה ממרכז העיר. מלון רמת רחל 15% מציע הנחה לתאריכים 2/6-6/6 בהזמנה ישירות מהמלון

מלון רמת רחל כולל 165 חדרים מפנקים בקטגוריות שונות המעניקים לאורחיו, זוגות ומשפחות, חופשה עם ערך מוסף . כל החדרים חדישים ומרווחים, מאובזרים בפינוקים הנדרשים שיחד עם צוות מקצועי המעניק שירות מיידי לאורח מציבים אותו בשורה הראשונה של מלונות הנופש באזור.

לרשות אורחי המלון גם קאנטרי קלאב חדיש שנפתח לפני מספר חודשים. הקאנטרי הצמוד למלון, משתרע על פני 4500 מ"ר וכולל שתי בריכות חדשות ומקורות. הזמנה על בסיס מקום פנוי בלבד מול מרכז ההזמנות של המלון.

ומעל הכל ירושלים.