ד"ר לשם כבוד ל"צמד רעים"

התואר יוענק לחברי הצמד המוסיקלי החוגגים יובל של הופעות ביחד, וכן לשורת אישים ובהם ישראל הראל, בני הזוג סמואלס מ"שלווה", ועוד.

ערוץ 7 , כ"ב באייר תשע"ט

יזכו לתואר. צמד רעים
יזכו לתואר. צמד רעים
צילום: יח"צ

אוניברסיטת בר- אילן, תעניק בשבוע הבא באירוע חגיגי תואר ד"ר של כבוד לזוג המוסיקאלי צמד רעים--ישראל גוטסדינר ובני רוזנבאום.

רוזנבאום וגוטסדינר החלו את דרכם כחברי להקת הרבנות הצבאית ועם שחרורם ב-1969 החלו להופיע יחדיו. הם הופיעו ברוב פסטיבלי הזמר החסידי. ב-1971 זכו במקום השלישי בפסטיבל זה ובאותה שנה זכו במקום הראשון בפסטיבל שירי התנ"ך.

לאורך השנים הופיע הצמד בארץ בכל יבשת אפשרית במסגרת קונצרטים וכנציגים של מדינת ישראל. לצמד גם מסורת ארוכה של הופעות בהתנדבות בבתי חולים.

הצמד הגיש תכניות מסורת רבות לאורך השנים בהן -"יום השישי" (1973-1972),"שלום לבוא שבת" (1976-1975), בשנים 1980-1977 "בצאת השבת".

לא מעט צמדים היו במוסיקה הישראלית לאורך השנים אך היה זה- צמד רעים, שהיו לצמד המוסיקלי הדתי הראשון אשר הנגיש את הזמר החסידי לכלל הקהלים בישראל ובעולם. הם הוציאו עם השנים מספר לא מבוטל של להיטים; " עוד ישמע", "והבא עלינו", "אשת לוט", "ולירושלים עירך", "מי האיש" ו"יברכך".

אוניברסיטת בר-אילן מעניקה תארי "דוקטור לשם כבוד", משנת 1971, לידידי האוניברסיטה שתרמו לפיתוחה ולקידומה, לאנשי ציבור שסייעו בקידום מטרות האוניברסיטה, לאנשי מדע, רוח ואמנות, מן הארץ או מחו"ל שזכו למוניטין בפעולתם למען טובת הכלל והמדינה בארץ או בחו"ל, ולאישים תורניים שזכו למוניטין בפרסומיהם התורניים ובפעילותם למען הכלל והחברה.

בשנים קודמות קיבלו את הכבוד תחת קטגורית התרבות יוצרים רבים וביניהם המלחינה נורית הירש, תזמורת צה"ל, התזמורת הפילהרמונית, השחקן חיים טופול והמשוררת אגי משעול.

באותו אירוע יוענקו דוקטור לשם כבוד גם לרמטכ"ל לשעבר גדי איזנקוט, לאנשי העסקים והפילנתרופים סמי ויצחק סגול, לד"ר מרים אדלסון פילנתרופית ופעילה הומניטרית, לד"ר ציפורה שור אשת חינוך מובילה מארה"ב, למייסד מועצת יש"ע ישראל הראל ולבני הזוג סמואלס מעמותת שלווה.