אושר: 56 דונם לבניית קריית חינוך תורני באילת

הקריה החדשה תשרת את תושבי אילת, תיירים החפצים ביהדות ואת הגרעין התורני וישיבת ההסדר

ערוץ 7 , כ"ב באייר תשע"ט

ישיבת אילת
ישיבת אילת
צילום: מוטי ביטון

עיריית אילת הקצתה לגרעין התורני ולישיבת ההסדר שטח של 56 דונם, עליו עתידה לקום קריית חינוך תורני שתשרת את כלל תושבי אילת והמבקרים.

במרכז יקומו מבנים חדשים עבור ישיבת ההסדר "איילת השחר", ובכלל זה בית מדרש חדש, חדרי פנימיות וחדר אוכל, וכן בית כנסת חדש, מקווה ומרכז תיירות חדש ברוח ציונית-דתית.

בנוסף תקום במתחם גם ישיבה תיכונית הכוללת מעונות ומבנים נוספים המיועדים לחינוך, שיעורי תורה ופעילויות שונות ברוח היהדות והציונות.

הגרעין התורני באילת, בשיתוף ישיבת ההסדר והעומד בראשה, ראש הישיבה הרב יוסי רודריגז, מפעילים באילת מגוון רחב של פעילויות למען כלל התושבים – החל ממדרשה ליהדות, שיעורי תורה קבועים ומוסדות חינוך ענפים, ועד פרויקטים בתחום הרווחה כגון בית תמחוי, מרכז לנוער ומרכז למשפחה המספק ייעוץ והדרכה לזוגות ולמשפחות.

אנשי הגרעין מספרים על צמא אדיר ליהדות בעיר, בניגוד מוחלט לתדמית – הלא מוצדקת – שיצאה לאילת כעיר פרועה והוללת.

"יש את אזור המלונות, אליו מגיעים תיירים לתקופות של כמה ימים", הם מסבירים, "אבל יש את העיר אילת עצמה, בה מתגוררים 65,000 תושבים, אנשים טובים שצמאים ליהדות ולחיים של ערכים".

מלבד זאת, מסבירים בגרעין, יש קבוצות רבות של בתי ספר ונוער המגיעות לאילת ומתעניינות בפעילות ערכית, וגם רבים מהתיירים שבאים למלונות מחפשים מניינים לתפילות, שיעורי תורה ותכנים מעבר לספורט ימי וביקור בשמורת האלמוגים. הישיבה והגרעין מספקים תכנים תורניים הן לתושבים הקבועים והן לתיירים, בין השאר בנתונים המופיעים באתר הישיבה לגבי תפילות, שיעורים ומידע לגבי נופש ואטרקציות באילת המתאימים לתייר שומר המצוות והמסורת.

"דווקא בגלל שזו העיר הכי דרומית ורחוקה ממרכז הארץ החיים כאן יותר רוחניים ורגועים. יש כאן קצב אחר של חיים, יכולת להתבונן, לחזור לשורשים הרחק מההמולה והלחץ היומיומי של מרכז הארץ. אנשי אילת הם אנשים מקסימים ושורשיים, ואנחנו כאנשי גרעין תורני וכתושבי אילת עושים הכל כדי לשתף פעולה ולספק את הצמא הגדול ליהדות ולרוחניות".

הדמיית קריית חינוך תורני באילת
צילום: רועי טפר

אנשי הגרעין והישיבה מציינים לשבח את התמיכה המלאה שהם מקבלים מראש עיריית אילת, מאיר יצחק הלוי, שמגבה את פעילותם ותומך בה בלב שלם ובנפש חפצה.

עיריית אילת תומכת בגרעין ובישיבה מתוך הבנת הערך האסטרטגי הגדול שלהם, כמו גם גופים ציבוריים כמו משרד החינוך, משרד הרווחה, משרד התיירות, קרן קיימת לישראל, קרן היסוד בברזיל, וכן ישנו קשר הדוק עם שרים וחברי כנסת.

השבוע, לאחר עשרות שנים של פעילות תורנית באילת, יוצאים הישיבה והגרעין למסע גיוס כספים נרחב כדי לממן את המרכז הרוחני שהם עתידים לבנות, וכדי להגדיל ולהגביר את פעילותם למען חיים יהודיים בעלי משמעות עמוקה לכלל התושבים והמבקרים באילת.