אייכלר לארדן: להדיח את השוטרים

ח"כ ישראל אייכלר שיגר מכתב לשר ארדן ובו הוא דורש "להדיח מידית את השוטרים המעורבים בהכאת הנער בירושלים".

בן שאול , כ"ב באייר תשע"ט

חבר הכנסת ישראל אייכלר יהדות התורה
חבר הכנסת ישראל אייכלר יהדות התורה
צילום: הלל מאיר/TPS

בעקבות הכאת הנער הלוקה באוטיזם על ידי שוטרי מג"ב, ח"כ ישראל אייכלר שיגר מכתב לשר לביטחון פנים גלעד ארדן ובו דרישה להדיח מיד את השוטרים והמפקדים שפגעו בנער בירושלים.

"בשבוע שעבר פורסם סרטון וידאו שהרעיד כל לב בן אנוש. בסרטון נראה נער חרדי מוגבל בשכלו מוכה באכזריות על ידי קבוצת שוטרים עד כדי שדמו ניגר על הארץ. הדם על פניו וזעקתו נשמעו מסוף העולם ועד סופו.

"הארץ רעשה וגעשה. התקשורת שידרה את כאבו של הנער הקורא נואשות לאמו, אך עד כה השוטרים לא הושעו, המפקדים לא הודחו. השוטרים והשוטרות המסתירות את זכות הצילום של אזרחים מוכים לא הוצבו אל עמד הקלון.

ח"כ אייכלר הוסיף: "לא צריך להיות חוקר דגול על מנת לעמוד על זהות השוטרים המכים. התמונות ברורות, והסרטון מדבר בעד עצמו. אני מניח שזועזעתם כמוני, אך עד כה למיטב ידיעתי השוטרים המכים והשוטרות מבצעות פשע השנאה והאלימות נגד הנער, טרם הועמדו לדין והם עדיין בשירות סדיר במשטרת ישראל ומסוכנים לציבור.

"אין מילים שיכולות לתאר את הזעם העצור בתוך כל לב יהודי למראה האכזריות הבלתי נתפסת הזו ונשגב מבינתי כיצד אפשר לעבור על כך לסדר היום.

לסיום כתב, "אבקש את תשובת השר לביטחון פנים באשר להשהייתם המידית של כל השוטרים והשוטרות המעורבים, עד שיתברר האחראי לפשע המחריד. אחרת הם מכתימים את כלל השוטרים בכתם האלימות השלטונית. בנוסף לכך, נשגב מבינתי מדוע צריכים לשלוח כוח של מג"ב כדי לפנות מדורת ל"ג בעומר. זה עצמו מראה על איבה מטורפת ליהודים חרדיים".