משה ליאון: נאשר תקציב עבור "הבית הפתוח"

''העירייה פועלת לפי עקרון שמירת הסטטוס קוו וכיבוד כל אדם באשר הוא. תקצוב הבית הפתוח יאושר במועצה ביום חמישי", הודיע ראש העיר.

ערוץ 7 , כ"ב באייר תשע"ט

משה ליאון
משה ליאון
צילום: אלירן אהרון

ראש העיר ירושלים משה ליאון הבהיר הערב (שני) כי מועצת העיר תאשר גם השנה את התקציב הקבוע שמעבירה עיריית ירושלים לארגון ''הבית הפתוח'' של קהילת הלהט"ב בירושלים.

''תושבי ותושבות ירושלים היקרים, בתום היום הזה אני רוצה להסביר. כפי שאמרתי מספר פעמים, אני ראש העיר של כל תושבי ותושבות העיר וירושלים היא של כולנו", אמר ליאון.

''העירייה בראשותי פועלת לפי עקרון שמירת הסטטוס קוו וכיבוד כל אדם באשר הוא. תקצוב הבית הפתוח יאושר במועצה ביום חמישי הקרוב, כבכל שנה", הוסיף ראש העיר.

ההבהרה של משה ליאון פורסמה לאחר שחברי מועצת העיר החרדים מנעו מוקדם יותר היום את אישור התקציב השנתי לבית הפתוח, העומד על כ-475 אלף שקלים.

בתוך כך, רב העיר ירושלים אריה שטרן פנה במכתב אל ראש העיר ליאון לקראת מצעד הגאווה שאמור להיערך בבירה בשבוע הבא. הרב שטרן ביקש למנוע הנפת דגלי הלהט"ב בבירה. "לצערי הרב הנני נדרש לנושא כאוב כמו אותו 'מצעד' העומד להתקיים בשבוע הבא.

''יודע אני שמבחינת החוק אין לראש העיר את היכולת למנוע את המצעד, ועל כן בקשתי ממך שלפחות תתן הוראה שלא להניף את הדגלים שמכערים את העיר".

"אני סומך עליך שתנהג כחכמתך להסיר מעלינו את החרפה הזו ביחוד עכשיו בימים הקדושים שבין יום ירושלים לחג השבועות", הוסיף הרב שטרן.