ישראל ביתנו:
הסיעות החרדיות מונעות הקמת ממשלה

במפלגתו של ליברמן קוראים לליכוד להפעיל לחץ על חברי הכנסת החרדים. "מתעקשים לתקוע אצבע בעיני הציבור שמשרת ועושה מילואים".

חזקי ברוך , כ"ד באייר תשע"ט

עודד פורר
עודד פורר
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

ח"כ עודד פורר ממפלגת ישראל ביתנו מאשים את ש"ס ויהדות התורה בהתעקשות מיותרת שעלולה להוביל את ישראל לבחירות נוספות.

''שיהיה ברור, מי שמונע הקמת ממשלה הן הסיעות החרדיות שמתעקשות לתקוע אצבע בעיני הציבור שמשרת ועושה מילואים", טען פורר.

לדבריו חוק הגיוס כפי שנוסח בכנסת הקודמת מקובל על החרדים וכעת הם מסרבים שלא לצאת מהמליאה בזמן ההצבעה על מנת שהחוק יעבור.

''הפשרה לפיה לא יצביעו עליו היא הוגנת והטרלול שהם יוצרים בשליחת מדינת ישראל לבחירות הוא על אחריותן. אני מציע לליכוד להפנות את הלחצים לכיוונם במקום לכיוונינו", הוסיף ח"כ פורר.

"הכי טוב למדינה שלא יהיו בחירות"

יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, הבהיר אמש כי לא יהיה מוכן לשום פשרה נוספת בנוגע לחוק הגיוס.

"אפילו אני, אביגדור ליברמן, שנמצא הרבה שנים בפוליטיקה הישראלית וחשבתי שכבר ראיתי הכל, נדהמתי ביומיים האחרונים מעוצמת הלחצים, הפרנויות והספקולציות שנחשפתי אליהן כמעט בכל דקה", כתב ליברמן בפייסבוק.

לדבריו, "ברצוני להדגיש פעם נוספת, אינני איש נוקם ונוטר, לא מנהל ונדטה ולא מחפש להפיל את ראש הממשלה. להפך, עבדתי לא מעט שנים לצדו של מר בנימין נתניהו ועם כל הויכוחים והמחלוקות שהיו בינינו, אני מכבד ומעריך את האיש. אני גם לא נגד הציבור החרדי. אני בעד מדינת ישראל, אני בעד מדינה יהודית, אבל אני נגד מדינת הלכה".

"אינני מנהל סחר מכר ולא מסע סחיטה", טען ליברמן והכחיש שמועות שפורסמו בימים האחרונים, "כל דבר שהגעתי אליו בחיים היה בזכות ולא בחסד, ולא בתרגילים. אני מכבד את הכרעת הבוחר, ועם 5 מנדטים שקיבלנו בבחירות האחרונות אין לי זכות ואין לי כוונה לדרוש רוטציה בתפקיד ראש הממשלה, לא ממלא מקום ראש הממשלה ואפילו לא סגן ראש הממשלה".

"ל'ישראל ביתנו' אין שום כוונה להצטרף לליכוד, לא כחטיבה, לא כבודדים, ולא להיטמע במפלגת השלטון. יחד עם זאת, אין לנו שום כוונה לוותר על העקרונות ועל ההתחייבויות שלנו בפני בוחרינו. לכן, חוק הגיוס הוא לא קפריזה, לא אגו ולא נקמה, אלא מאבני היסוד של המשנה הסדורה שלנו. ההצעה להעביר את כל נושאי היעדים ופקיעת החוק להחלטת ממשלה זו באמת כמו קוסמטיקה לפוחלצים.

''זה לא שינוי מינורי זה שינוי מז'ורי. לכן, אנו דבקים בהצעתנו – חוק הגיוס בקריאה שנייה ושלישית בגרסה המקורית בדיוק כמו בקריאה הראשונה והפשרה שהח"כים החרדים לא ישתתפו בהצבעה. זאת ההצעה ואין בלתה", חתם ליברמן את הפוסט בנחרצות.