להקים ממשלת ימין, לבטל את ההתנתקות

מגורשי חומש ושא-נור פנו  לראש הממשלה ולראשי מפלגות הימין וקראו להם לנצל את ההזדמנות, להקים ממשלת ימין ולבטל את חוק ההתנתקות.

ערוץ 7 , כ"ד באייר תשע"ט

ח"כים בחומש: לבטל חוק ההתנתקות
ח"כים בחומש: לבטל חוק ההתנתקות
צילום: רועי חדי

שעות ספורות לפני ההכרעה האם מדינת ישראל תלך לבחירות פנו מגורשי חומש ושא-נור במכתב לרה"מ נתניהו ולראשי מפלגות הימין בקריאה להקים ממשלת ימין ולבטל את חוק ההתנתקות.

"אנו פונים אליכם בשעות קריטיות אלו, בהם שעון החול אוזל. בתוצאות הבחירות היו חד משמעיות, עם ישראל בחר בדרך הימין, עם ישראל בחר כנסת לאומית. מדובר בהזדמנות לתקן את העוול הנורא, פצע שעדיין מדמם בלבנו ובלב ישראל יום יום - הגירוש מיישובי גוש קטיף וצפון השומרון", כתבו המגורשים במכתבם.

הוא הדגישו כי הדרישה שהם מעלים זכתה לתמיכה משמעותית. "מדובר בדרישה שזוכה לתמיכה רחבה משלל מפלגות וזוכה לרוב ברור בכנסת הנוכחית. אנו קוראים לכם - אל תפספסו את ההזדמנות, עשו ככל שביכולתכם כולם, הקימו ממשלת ימין ויחד נוביל את תיקון העוול - ונבטל את החוק המיותר - חוק ההתנתקות".

בפניה מיוחדת לראש הממשלה הזכירו התושבים את הפגישה שהייתה לו עמם ובקשו ממנו להוביל את המהלך ולתקן את העוול.

"אדוני ראש הממשלה, בימים האחרונים דרישתנו קיבלה תמיכה של עשרות חברי כנסת, של שרים רבים ושל הציבור בישראל. המפתחות בידיים שלך, ביכולתך לתקן את העוול. מי כמוך יודע כמה נזק ועוול היה הגירוש שלנו ושל משפחותינו מביתנו ומהישובים המדהימים בצפון השומרון. אף שמענו את הדברים בפגישה איתך לפני מספר שנים, שם הבעת דעה ברורה ונחרצת כי ההתנתקות הייתה טעות וציינת את חשיבות ההתיישבות".

הם סיכמו את מכתבם לנתניהו, "אנא הובל את המהלך, תקן את העוול - בטל את חוק ההתנתקות מצפון השומרון".

נזכיר כי בימים אלה מתנהל קמפיין בדרישה לביטול חוק ההתנתקות וחזרה ליישובי צפון השומרון, אותו מוביל ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, יחד עם מגורשי חומש ושא-נור.

שרים, חברי כנסת ואישי ציבור רבים הצטרפו והביעו תמיכתם בדרישה. לפני מספר ימים עלו קבוצת ח"כים, ובראשם יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, לישוב חומש על מנת להתרשם מהמציאות במקום ולראות בפועל את החשיבות בשליטה ישראלית באזור. יו"ר הכנסת אדלשטיין אמר במקום כי בכנסת הקרובה יבוטל חוק ההתנתקות.

ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, אומר כי "הגיע הזמן לעשות תיקון לעוול הזה, שנעשה לפני יותר מ 10 שנים, ולהחזיר לשם את התושבים. אין שום סיבה שלא יהיו תושבים שיחיו בכל מקום בשומרון. יש לנו את הריבונות כאן, זה הזמן לתקן את העוול הזה".

דגן קרא לנתניהו להוביל את המהלך ולא להיגרר אליו.

כחלק מהקמפיין, ביום ראשון הקרוב יום שחרור ירושלים, צפויה להתקיים עצרת המונים גדולה בישוב שא-נור שפונה לפני 14 שנים כחלק מהגרוש מגוש קטיף וצפון השומרון. באירוע יתקיימו צעדות וסיורים בעמק דותן ועצרת המונים בשא-נור בהשתתפות רבנים, ח"כים ראשי מועצות יו"ש ואישי ציבור.