אחים תושבי שועפט נאשמים בהריגה

הרקע להריגה היה דרישתם של האחים לקבל לידיהם מכשיר DVR שבו היה מתועד להערכתם עימות אלים בו הם ובני משפחתם היו מעורבים.

ערוץ 7 , כ"ה באייר תשע"ט

אילוסטרציה
אילוסטרציה
צילום: iStock

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה הבוקר (חמישי) לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד מוחמד אבו עסב ואיברהים אבו עסב, שהשתתפו בתקיפת אדם שהסתיימה במותו.

כתב האישום מייחס לשניים, אחים תושבי מחנה הפליטים שועפט, עבירות של הריגה, עבירות בנשק וסחיטה באיומים.

מכתב האישום עולה כי ב-24 באפריל היו האחים ובני משפחתם מעורבים בשני עימותים אלימים עם בני אדם נוספים שהתרחשו במחנה הפליטים שועפט, ואשר כללו גם שימוש בכלי נשק.

העימותים התרחשו, בין היתר, גם ברחבה מחוץ לבניין במחנה הפליטים, אשר מכוסה במצלמות אבטחה. האחים חשדו שמצלמות האבטחה קלטו את ההתרחשות במהלך העימותים, והחליטו לעשות מה שצריך על מנת להשיג את מצלמות האבטחה ומכשיר DVR אשר על פי הערכתם תיעדו את הרחבה במהלך העימותים.

בעקבות כך יצאו האחים ואדם נוסף לרחוב באזור סופרמרקט אל סובח במחנה הפליטים בשועפאט כשהם חמושים, ובמקביל התקשר מוחמד אבו-עסב אל בעל מצלמות האבטחה וביקש ממנו לרדת אל הרחוב. מטרתם היתה ליצור איום מוחשי שיגרום לבעל המצלמות להעביר את מכשיר ה-DVR לידיהם.

בעקבות שיחת הטלפון פגש בעל המצלמות את האחים סמוך לסופרמרקט והתנהל ביניהם שיח בעוד הם נושאים את האקדחים במקום גלוי. במסגרת אותו שיח איימו עליו האחים ודרשו כי יעביר לידיהם את מכשיר ה-DVR.

לאחר שסירב החל האיש לצעוד חזרה אל ביתו והשלושה התקרבו אליו והחלו יורים לעברו כ-6 יריות מטווח מטרים בודדים עד להתמוטטותו על הרצפה. לאחר מכן התרחקו מהמקום. כעבור כשעה וכתוצאה מפצעי הירי אשר גרמו לאיבוד דם רב, מת האיש.

הפרקליטות מבקשת לעצור את הנאשמים עד תום ההליכים המשפטיים נגדם.