טורניר הסקווש הגדול בישראל יצא לדרך

בכיכר הבימה הוקם מתחם מיוחד לכבוד אליפות הסבב המקצועני בסקווש – PSE TEL AVIV 2019 שנפתחה אתמול.

רפאל לוי , כ"ה באייר תשע"ט

אליפות הסבב המקצועני בסקווש – PSE TEL AVIV 2019
אליפות הסבב המקצועני בסקווש – PSE TEL AVIV 2019
צילום: נמרוד ארונוב

אליפות הסבב המקצועני בסקווש, PSE TEL AVIV 2019, נפתחה אתמול (רביעי) בתל אביב-יפו.

מדובר בטורניר הסקווש הגדול ביותר שנערך בישראל, וגם אירוע הספורט הראשון שייערך ברחבת הבימה המפורסמת.

במסגרת האליפות הגיעו לארץ ספורטאי סקווש מובילים מאירופה, אוסטרליה ומדינות נוספות, ויהיו גם שני ספורטאים ישראלים, אשר יצליחו בתקווה להעפיל לשלב הגמר, שיתקיים במוצאי שבת הקרובה.

במסגרת האליפות יתקיימו שלל אירועים שיונגשו לבעלי מוגבלויות, כגון הפנינג ילדים והורים, סדנה בשפת הסימנים ועוד, ובמסגרת אירועים אלו, תתארח אלופת הארץ שלוש פעמים בסקווש, רוני קסטן, שנולדה עם שיתוק מוחין, המהווה מודל לחיקוי לנערים וילדים במצבה.

יו"ר התאחדות סקווש בישראל, אביב בושינסקי, ציין כי לאירועים המונגשים ישנה חשיבות מכרעת, והיא להראות לכל מי שהינו בעל מוגבלות כלשהי, שהם יכולים להשתלב בכל ענף ספורט גם התובעני ואולי אף הקשה ביותר כמו הסקווש.

במקביל לאליפות לבוגרים תתקיים גם אליפות הנוער בסקווש כאשר אירוע הגמר יוקדש לזכרו של רס"ן ארנון לבנת, אשר נפל במלחמת ששת הימים והיה שחקן סקווש פעיל בשנות ה-60.

אריק קפלן, נשיא התאחדות "אילת" - ענפי הספורט התחרותיים שאינם אולימפיים במסגרתם פועל ענף הסקווש, אמר: "הסקווש הוא אחד מענפי הספורט המצליחים בעולם, והדורשים יכולת ספורטיבית מגוונת. אנו מברכים על היוזמה של התאחדות הסקווש להנגיש את הענף, באמצעות המיזם המיוחד של המגרש השקוף, ובכך להגיע לקהלים חדשים בכלל ובמיוחד בפעילותם החשובה לשילובם של אנשים עם מוגבלויות. אין ספק כי פעילות זו תסייע להתפתחות ענף מיוחד זה".טוען....


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il