ליברפול האנגלית היא אלופת אירופה

גמר ליגת האלופות הפגיש בין שתי קבוצות אנגליות, בסופו זכתה ליברפול בפעם השישית בתואר היוקרתי ביותר בכדורגל האירופי עם 0:2

נרי וייס , כ"ז באייר תשע"ט

סלאח חוגג את השער המהיר
סלאח חוגג את השער המהיר
צילום: רויטרס

בפעם השישית ולראשונה מזה 14 שנים, ליברפול אלופת אירופה. תשעה חודשים אחרי שהחל שלב הבתים של ליגת האלופות, מפעל הכדורגל היוקרתי ביותר בכדורגל האירופי, הערב (מוצאי שבת) הסתיימה עונת 2018/19 של ליגת האלופות עם זוכה מפתיעה - ליברפול האנגלית.

אחרי ששנה שעברה הפסידה בגמר בצורה אכזרית, הפעם סגנית האלופה האנגלית עשתה את הצעד הנוסף בדרך לתואר היוקרתי ביותר בכדורגל האירופי, כשניצחה את חברתה מהליגה האנגלית, טוטנהאם בגמר שהתקיים באצטדיון וונדה מטרופוליטנו שבמדריד בתוצאה 0:2.

למעשה, הערב הייתה הפעם השלישית בה שתי הקבוצות האנגליות נפגשו למשחק ביניהן ראש בראש, ואחרי שבשני משחקי הליגה ליברפול ניצחה בתוצאה 1:2, הפעם גם במסגרת האירופית, בגמר ליגת האלופות עשתה זאת ליברפול כשניצחה 0:2.

הגמר הערב לא היה גדול במיוחד כששתי הקבוצות סיפקו כדורגל בינוני למדי במרבית שלבי המשחק. היה זה ככל הנראה בעיקר בשל העובדה כי ליברפול עלתה ליתרון תוך פחות מדקה, כשכבר אחרי 24 שניות של משחק נשרק לזכותה בעיטת עונשין מ-11 מטרים גבולית ביותר אחרי שהכדור נגע בידו של שחקן ההגנה של טוטנהאם.

את בעיטת העונשין בעט מוחמד סלאח, קפטן נבחרת מצרים, פנימה ורק בדקות הסיום כבשה את השער הנוסף שקבע - ליברפול היא אלופת אירופה בכדורגל לעונת 2018/19. אחרי שפספסה את הזכיה באליפות אנגליה עם הפרש של נקודה אחת בלבד, ליברפול מסיימת את עונת 2018/19 בטעם מתוק.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il