יחימוביץ': מתחרטת שתמכתי בגבאי

לאחר שנחשף המו"מ בין נתניהו לאבי גבאי טענה ח"כ יחימוביץ' כי מדובר היה במו"מ עלוב, "שאין בו כלום חוץ ממתן משרד האוצר לגבאי"

חיים לב , כ"ח באייר תשע"ט

שלי יחימוביץ'
שלי יחימוביץ'
צילום: אסתי דזיובוב/TPS

בעקבות המו"מ שלא צלח בין ראש הממשלה נתניהו ליו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי, טענה הבוקר (ראשון) ח"כ שלי יחימוביץ' (העבודה) כי מדובר היה במו"מ עלוב "שאין בו כלום חוץ ממתן משרד האוצר לגבאי", כלשונה.

"היה מו"מ מאוד אינטנסיבי אך עלוב ובזוי שהדבר היחידי שיש פה זה תיק שר אוצר לאבי גבאי. אמרתי לו - 'אני מצטערת אבל אין לך סמכות מוסרית לנהל משא ומתן'", סיפרה יחימוביץ' בראיון לרשת ב'.

עוד הוסיפה, "מטריד אותי מצבה המזעזע של המפלגה שלי. המסמר האחרון היה אותו משא ומתן עלוב ובזוי שנוהל מאחורי גבם של חברי הסיעה". עוד אמרה כי "בדיעבד היה נכון לתמוך בבוז'י הרצוג לראשות המפלגה ולא בגבאי".

בדבריה הבהירה כי היא לא פסלה מראש מו"מ עם הליכוד. "אם הייתי יודעת שלא תהיה פגיעה בשלטון החוק ונתניהו ייתן את הדין - הייתי חושבת על כניסה לממשלה", אמרה.

אשר לבחירות החוזרות, יחימוביץ' הטילה את האחריות על נתניהו. "ההליכה לבחירות בזמן כל כך קצר הוא איום משמעותי – זה אירוע היסטורי גם בקנה מידה ישראלי וגם בעולם הדמוקרטיות. מטריד אותי שמערכת שלמה משועבדת לצורך אחד בלבד – להציל אדם שקוע בפלילים עד צוואר", הבהירה.