ליאון: זו ממשלה שמחלקת לירושלים

ראש העיר ירושלים שיבח את הממשלה על העברת התקציבים לעיר, אך מתח ביקורת על הקצב האיטי של מעבר משרדי הממשלה לירושלים.

חזקי ברוך , כ"ח באייר תשע"ט

נתניהו אלקין וליאון בישיבת הממשלה
נתניהו אלקין וליאון בישיבת הממשלה
צילום: חזקי ברוך

ראש העיר ירושלים, משה ליאון, השתתף בישיבת הממשלה שנערכה בצהריים (ראשון) במשרד ראש הממשלה, ובפתח הדברים העלה זכרונות מימיו כמנכ"ל משרד ראש הממשלה.

"אדוני ראש הממשלה, שרים נכבדים, בשביל זה מרגש לשבת על הכיסא הזה, כי לפני 22 שנה ישבתי פה ואני רואה שהכל נשאר אותו דבר, לא השתנה שום דבר משמעותי", פתח ליאון.

"לעצם העניין, אמרתי לך ראש הממשלה, לפני שלושה חודשים בערך, שיש ממשלה שמחלקת את ירושלים ויש ממשלה שמחלקת לירושלים. והממשלה בראשותך, חד משמעית חילקה תקציבים רבים לירושלים", ציין ראש העיר.

ליאון הוסיף, "אין לי ספק שזה מתחיל ממך ועובר לשאר השרים שהבינו את החשיבות של ירושלים חזקה, ירושלים מאוחדת, ואני חושב שזו פעם ראשונה לאחר שנים רבות שלא הגענו לישיבת ממשלה ביום ירושלים עם החלטות על העברת תקציבים, כי לכל התקציבים האלה דאגנו לפני חצי שנה, כששר האוצר סגר איתי את התקציב לשנת 2019".

עם זאת, ליאור מתח ביקורת על הקצב באיטי של מעבר משרדי הממשלה לירושלים, "אם יש נושא שמטריד אותי, זה כל הנושא של החזרת משרדי ממשלה לירושלים. זה לא רלוונטי אם אנחנו מחליטים או לא, בסופו של דבר צריך לעבור משרד משרד עם פינצטה ולדאוג להעביר. אני כראש העיר מכין את התשתיות, בונה בנייני משרדים ועושה הכל שיהיו תשתיות מתאימות להחזרת המשרדים לבירה. אין לי ספק שירושלים מחוזקת תהיה עם אוכלוסיה חזקה שתחזור לעיר ותחזק אותה".