"בפוליטיקה צריך לדעת להתגבר על הכעס"

רונאל אלקיים, חבר מרכז הבית היהודי, אומר כי אין לאיחוד מפלגות הימין פריווילגיה לפסול שותפות עם נפתלי בנט ואיילת שקד.

ניצן קידר , כ"ט באייר תשע"ט

בנט ושקד
בנט ושקד
צילום: יוסי זליגר, פלאש 90

"בפוליטיקה צריך לדעת להתגבר על הכעס"

הבחירות כבר יצאו לדרך ובבית היהודי יש קולות הקוראים שלא לפסול אף שותפה אפשרית, כדי להגדיל את מאגר הקולות הפוטנציאליים.

אחד מהם הוא חבר מרכז הבית היהודי ומנכ"ל ארגון רבני 'ברקאי' רונאל אלקיים. "אנחנו צריכים להבין שיוצאים לדרך חדשה, להתארגן ולהתכונן. יכול מאוד להיות שזה ידרוש מאיתנו חיבורים כאלה ואחרים. אנחנו נמצאים במערכה חדשה ולא פוסלים אף אחד. כל ציבור שיכול להיות נכון לנו אלקטורלית, לקראת מערכת הבחירות הלא פשוטה הזאת, יכול להיות על הפרק", הוא אומר לערוץ 7.

"אני מזכיר שנכנסנו עם חיבור מאוד לא פשוט לעוצמה לישראל שגרם לאנשים לעזוב אותנו ולאחרים להגיע - אבל במגרש הפוליטי צריך להבין שיש צורך באינספור חיבורים. למרות מה שקרה עם איילת ונפתלי אנחנו נמצאים במציאות שדורשת מאיתנו חשיבה לטווח הארוך. בפוליטיקה צריך לדעת גם להתגבר על הכעס", הוא מוסיף.

לדבריו, במצב הפוליטי הנוכחי, אסור לאפשר איבוד קולות בימין.. "איבדנו 8-9 מנדטים של קולות ימין שלא נכנסו בגלל פייגלין ובנט - אז צריכים לעשות עצירה וחשיבה נכונה כדי שכולנו נרוויח. זה מהלך לא פשוט, אבל צריך לחשוב על החיבורים הנכונים לרגע זה. מאוד יכול להיות שאחרי שניכנס לכנסת הדבר הנכון יהיה להתפרק לסיעות".

אלקיים קורא לציונות הדתית לכלכל את צעדיה בצורה המהירה ביותר. "אין לנו זמן. אנחנו צריכים להיכנס לפגישות מרתוניות בימים הקרובים ולחשוב מה יהיה הכי נכון. לא ללכת לדברים שנוגדים את האידיאולוגיה שלנו, אבל למצוא מכנה משותף שיביא כמה שיותר מהבוחרים שלנו וימנע זריקת קולות של הימין לפח. לדעתי אף אחד לא במצב טוב. בנט לא עבר את אחוז החסימה וגם פייגלין ואנשים יהססו להצביע להם שוב. דווקא אנחנו נמצאים במצב הכי טוב במגרש הזה - חיבורים יכולים להיות נכונים כדי להבטיח ממשלת ימין שתדע להתמודד עם האתגרים".