איילת שקד על הבחירות: ''הקדוש ברוך הוא החליט להתערב"

שרת המשפטים היוצאת השתתפה בכנס פעילי הימין החדש, ''רוצה לקחת כמה ימים להחליט מה הדבר הנכון לעשות''.

חזקי ברוך , כ"ח באייר תשע"ט

איילת שקד
איילת שקד
צילום: פלאש 90

שרת המשפטים היוצאת איילת שקד הערב (ראשון) השתתפה בכנס של פעילי ''הימין החדש'' יחד עם שר החינוך היוצא נפתלי בנט.

"אחרי ההפסד כל אחד ישב עם עצמו ועשה חשבון נפש", אמרה שקד. ''אני רוצה לקחת כמה ימים לחשוב להחליט מה הדבר הנכון לעשות. אין הסבר לבחירות האלו חוץ מזה שהקדוש ברוך הוא החליט להתערב".

בכנס שהתקיים בתל מונד השתתפו כ-50 פעילים, דתיים וחילונים. שקד ובנט התקבלו בהתלהבות גדולה, אולם מדבריה ניתן ללמוד שהיא עדיין לא החליטה האם להתמודד בבחירות הקרובות במסגרת ''הימין החדש''.

מוקדם יותר הערב הודיע שר החינוך היוצא נפתלי בנט כי ירוץ בבחירות לכנסת ה-22, במסגרת מפלגת הימין החדש שאותה הקים.

בהצהרה ראשונה לאחר פיטוריו מהממשלה אמר בנט: ''מוקדם יותר היום הודיע לי ראש הממשלה שהוא מפטר אותי מתפקידי כשר החינוך של מדינת ישראל. לראשונה, אוכל להקדיש את פתיחת שנת הלימודים הקרובה ב-1 בספטמבר רק לארבעת ילדיי ולא לכל שני מיליון ילדיי במערכת החינוך בישראל.

''תודתי העמוקה לכם, הציבור הישראלי, ולבורא העולם, על שהענקתם לי את הזכות הנדירה להוביל את מערכת החינוך של ילדי ישראל בארבע השנים האחרונות. עשיתי הכי טוב שיכולתי למען עם ישראל, ולמען ילדי ישראל שאני כל כך אוהב. לכל אדם יש תחליף, גם לי. אני יכול להבטיח לכם: אתם בידיים טובות''.

בנט הדגיש ''אני מחוייב לבצע חפיפה מסודרת לכל שר שיחליף אותי כדי לצמצם את הזעזועים לקראת פתיחת שנת הלימודים בעוד 90 יום''.

בהמשך הבהיר בנט כי יתמודד בבחירות הקרובות, ''מדינת ישראל נקלעה למערכת בחירות נוספת.
זה לא דבר טוב אבל יש כאן הזדמנות לכולנו לבוא אליה חכמים יותר, רציניים יותר, צנועים יותר.
גם אני.

'''הימין החדש' תביא בשורה של ימין ממלכתי, שמאחד את כל חלקי העם. דתיים, חילוניים, מסורתיים, כולם יחד. 'הימין החדש' תהיה מפלגה שלא מוותרת ולא מתפשרת על עמדותיה, אך לא מחפשת רק לריב עם השמאל. נשאף שהמפלגה תסחוף אחריה הרבה ישראלים טובים.

''כל חיי, כלוחם בסיירת מטכ״ל, כמפקד פלוגה במגלן, כחבר קבינט בטחוני וכשר חינוך - משימת חיי הייתה ועודנה: עם ישראל וארץ ישראל. אמשיך לפעול למען העם שאני כל כך אוהב. הבוקר הייתי שר החינוך, הערב אני נפתלי. אני קורא לעם ישראל להצטרף לימין החדש, והפעם בעזרת השם ננצח.
תודה רבה״.