אברי גלעד: "להיגמל מנתניהו"

העיתונאי שמעון ריקלין תקף בחריפות את המו"מ שניהל נתניהו עם גבאי. אברי גלעד כתב: ישראל מכורה - הגיע הזמן להיגמל ממנו.

ערוץ 7 , כ"ט באייר תשע"ט

אברי גלעד
אברי גלעד
צילום: אורן נחשון, פלאש 90

המנחה אברי גלעד והעיתונאי שמעון ריקלין פרסמו היום (שני) בנפרד הודעות שבהן יצאו נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו.

ריקלין כתב "תראו חברים. האמת שאני מבואס. כי מצד אחד אני נלחם כמו אריה במערכת המשפט כי ברור לי גודל השינוי שהיא צריכה. ומצד שני. נתניהו הציע ליחימוביץ את המשפטים. לשמולי רווחה משולב. גבאי אוצר. וכו. ורק הפרסום של עמית טירפד את הדיל. אז מה עושים במצב הזה? האם האיש גדול מהרעיון? מהצורך לשינוי?".

אברי גלעד, מנחה ברשת 13 פרסם פוסט נוקב שכותרתו "התמכרות" ל-160 אלף העוקבים בעמוד הפייסבוק שלו: "כמו בכל התמכרות, בהתחלה זה היה טוב. טוב מאד. תחושה שמצאנו מה טוב לנו והלוואי שזה ימשך לעולם. אחר כך זה התחיל לעלות ביוקר, אבל עדיין עשה טוב, אז שילמנו וסתמנו".

"אחר כך זה התחיל לעשות פחות טוב, המחירים התחילו להתברר, אבל כבר היינו מכורים", הוסיף גלעד. "רבנו בגלל ההתמכרות עם אנשים, יצאו לנו מהפה מילים שלא הבנו מי שם אותן שם בכלל, אבל הפחד מלהפסיק היה חזק מהכל. אז המשכנו וקיווינו שנסתדר עם זה. אחר כך המחיר נהיה בלתי נסבל, השחתה מוחלטת של כל מה שגדלנו עליו, אבל אנחנו כבר עמוק בפנים, רק עוד מנה, רק עוד תקופה אחת ודי".

"ההתמכרות הזאת הורגת אותנו. צריך להיגמל. נודה על הטוב, נזכור את הרע, נתגעגע לעוד מנה אחת, אולי אפילו כל החיים. התחליף יהיה דהוי, אבל לאט לאט נשתקם ונצמיח משהו חדש. יש חיים אחרי".